Straciła blisko 24 tysiące

  • 14.01.2022, 11:25
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Straciła blisko 24 tysiące
Wczoraj popołudniu do dyżurnego starachowickiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące oszustwa na tzw. policjanta. Przestępca wykorzystując historię z napadem doprowadził 83-letnią mieszkankę miasta do utraty blisko 24 000 złotych. Przypominamy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy.

Wczoraj do dyżurnego starachowickiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące oszustwa na tzw. policjanta.  Do 83-letniej mieszkanki Starachowic kilkukrotnie dzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Rzekomy funkcjonariusz powiedział, że organizowany jest napad na jej mieszkanie, gdzie przestępcy mogą wpuścić do jej domu gaz. Polecił seniorce, aby spakowała do torebki pieniądze, co uchroni przed ich utratą. Kobieta, zgodnie ze wskazówkami, miała wyrzucić pieniądze przez okno. 83-latka uwierzyła, że ma do czynienia z prawdziwym policjantem, który rozpracowuje szajkę włamywaczy, w wyniku czego straciła blisko 24 000 złotych.

Nieustannie apelujemy do osób starszych o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami, które przedstawiają się jako pracownicy różnych instytucji. We wszystkich takich przypadkach zastanówmy się dwa razy i każdą najmniejszą wątpliwość starajmy się rozwiać, ponieważ możemy rozmawiać z przestępcą podającym się za policjanta, prokuratora lub inną osobę ciesząca się zaufaniem społecznym. Najlepiej w takiej sytuacji jest się rozłączyć i zadzwonić na nr alarmowy 112.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe