Już 69 tys. zł na zastąpienie „kopciuchów” ekologicznym ogrzewaniem

  • 14.01.2022, 11:54
  • Iwona Bryła
2022-01-14wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nowy rok przynosi zmiany w ogólnopolskim programie „Czyste Powietrze”, który pomaga właścicielom domów jednorodzinnych przestawić się na ekologiczne ogrzewanie. Pomocą objęto nową grupę osób z dochodami od 900 zł do 1260 zł miesięcznie. Będą one mogły uzyskać nawet 69 tys. zł bezzwrotnego wsparcia na pokrycie kosztów ekoinwestycji.

Zmianom w „Czystym Powietrzu” poświęcona była ostatnia konferencji prasowa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Prezes Ryszard Gliwiński podsumował realizację projektu w minionym roku podkreślając, że była ona wzorcowa w skali całego kraju. Program „Czyste Powietrze” jest skierowany do mieszkańców domów jednorodzinnych, którzy mogą ubiegać się o dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła, ale także stolarki okiennej i drzwiowej. Zmiany, jak wynika z informacji przedstawionych przez Bartłomieja Orła, pełnomocnika premiera do spraw programu „Czyste Powietrze”, mają pozwolić większej grupie osób skorzystać z pieniędzy. A są one warte zachodu, bo można uzyskać nawet do 69 tys. zł. Takie zmiany przewidziano dla osób, których dochody w gospodarstwie wieloosobowym nie przekraczają 900 zł na osobę miesięcznie, a w gospodarstwie jednoosobowym - 1260 zł. Na spotkaniu w siedzibie kieleckiego Funduszu doszło też do uroczystego podpisania umowy z już 18 - tysięczna osobą, która otrzymała dotację z programu „Czyste Powietrze”. Goście konferencji zgodnie podkreślili, że rządowy program „Czyste Powietrze” w zauważalny sposób przetarł szlaki w kierunku walki z zanieczyszczeniem atmosfery nad Polską i jej poszczególnymi regionami.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe