Modernizacja w ZEC ma obniżyć nową taryfę

  • 14.01.2022, 12:01
  • Iwona Bryła
2022-01-14cieplo.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wobec powszechnej drożyzny władze Starachowic wychodzą z inicjatywą obniżki cen dla odbiorców Zakładu Energetyki Cieplnej. Mają się do tego przyczynić prace modernizacyjne w kotłowniach przy ulicy Ostrowieckiej i Kościelnej. Dzięki nim ciepłownicza spółka nie będzie płacić za pozwolenia na emisję dwutlenku węgla. A o drastycznej podwyżce tych opłat słyszymy w mediach niemal codziennie.

 

Prezes ZEC Marcin Pocheć podkreśla, że skala podwyżek za CO2 jest rekordowa. Od horrendalnych opłat rzutujących na stawki płacone przez odbiorców ma uwolnić miejską spółkę ciepłowniczą zmiana technologii pracy dwóch kotłowni. Dzięki niej już od minionego roku ZEC nie płaci za emisję dwutlenku węgla przez ciepłownię przy ulicy Ostrowieckiej, ponieważ jej poziom udało się zmniejszyć do wartości zwolnionych z opłat. Natomiast kotłownia przy Kościelnej jest w trakcie finalizowania przechodzenia na gaz i olej. Modernizacja kotłowni ma pomóc spółce zaoszczędzić kilka mln zł na opłatach za emitowanie szkodzącego atmosferze dwutlenku węgla, a to ma obniżyć stawki za ogrzewanie mieszkań i podgrzewanie wody. Odbiorcy usług ZEC mają odczuć ulgę w portfelach jeszcze w tym roku w ramach nowej taryfy na sezon grzewczy 2022/2023. Alternatywne rozwiązania to jedno, ale ZEC jest też dobrze zaopatrzony w paliwo konwencjonalne, czyli miał węglowy.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe