Wsparcie dla osób z niepełnosprawnością

  • 17.01.2022, 10:37
  • Adrianna Krzemińska
2022-01-17cus.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Starachowice otrzymała wsparcie do realizacji programów pomocowych tj. „Opieka wytchnieniowa” oraz „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. Wsparcie umożliwi m.in. czasowe odciążenie opierunków w obowiązkach, które wiążą się z opieką nad osobami z ograniczeniami. Natomiast w drugim przypadku asystent zapewni osobie niepełnosprawnej wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności oraz pomoże jej funkcjonować w życiu społecznym .

Gmina Starachowice po raz kolejny pozyskała środki na usługi społeczne. Prezydent miasta Marek Materek złożył podziękowania pracownikom CUS-u, za skuteczność w pozyskiwaniu wsparcia na świadczenie pomocy osobom z niepełnosprawnością oraz ich opiekunom. Już w lutym rusza pierwszy z paragramów pomocowych - „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. Program ma na celu wprowadzenie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla osób z niepełnosprawnością. Kolejną pomocą jest tzw. „Opieka wytchnieniowa” która w szerokim spektrum zapewni odciążenie opiekunów od codziennych obowiązków związanych ze sprawowaniem opieki oraz zapewnieni czas na odpoczynek. Takie wsparcie będzie realizowane w miejscu zamieszkania osoby z niepełnosprawnością.

Adrianna Krzemińska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe