W Starachowicach brakuje logistyków! Zobacz, co jest potrzebne do pracy w spedycji

  • 16.05.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
W Starachowicach brakuje logistyków! Zobacz, co jest potrzebne do pracy…
W związku z rozwojem transportu krajowego i międzynarodowego w wielu regionach Polski rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych spedytorów. Będąc maturzystą i zastanawiając się nad wyborem kierunku studiów, po którym łatwiej znajdziesz pracę w Starachowicach, koniecznie rozważ tę opcję kształcenia. Co powinieneś wiedzieć o tej profesji?

Jak wygląda praca spedytora? Zostań mistrzem planowania!

Do głównych obowiązków spedytora należy planowanie, organizowanie oraz kontrolowanie transportu osób i towarów na terenie kraju lub poza nim. W swojej pracy zajmuje się również rozładunkiem, pobieraniem opłat, zawieraniem umów, organizowaniem odprawy celnej, sporządzaniem dokumentacji transportowej, wyborem środku transportu, nadawaniem, a także odbieraniem przesyłek, dopilnowaniem warunków składowania towaru i monitorowaniem wszelkich ewentualnych zakłóceń w transporcie.

Jakie zostać spedytorem?

Do pracy w Starachowicach w charakterze spedytora coraz częściej wymagane jest wykształcenie wyższe z zakresu logistyki, transportu lub zarządzania. Co więcej, jeśli chcesz pracować w spedycji międzynarodowej, powinieneś znać biegle chociaż jeden język obcy: angielski, niemiecki, rosyjski, ukraiński, włoski, holenderski lub francuski. Przyda się również prawo jazdy kategorii B, bardzo dobra umiejętność obsługi komputera i programów komputerowych. Osoba pracująca w logistyce powinna odznaczać się pomysłowością, dokładnością, zorganizowaniem, samodzielnością  i komunikatywnością. Konieczne jest zdecydowanie i odpowiedzialność za podejmowane decyzje. Spedytor musi być doskonałym strategiem, umieć myśleć szybko oraz negocjować i ustalać warunki współpracy, dlatego wcześniejsze doświadczenie w obsłudze klienta czy sprzedaży będzie Twoim atutem.

Gdzie pracuje spedytor?

Spedytor pracuje w biurze, zwykle przez 8 godzin dziennie, ale w nagłych sytuacjach może być proszony o interwencję poza standardowymi godzinami pracy. Zatrudnienie znajdziesz w krajowych i międzynarodowych firmach transportowych, handlowych, spedycyjnych, w transporcie kolejowym, lotniskach lub obsłudze portów morskich. Możesz również założyć i rozwijać własną firmę spedycyjną.

Ile można zarobić w branży logistycznej?

Wszystko zależy od Twojego doświadczenia, znajomości języków obcych i miejsca zatrudnienia. Początkujący pracownik w Starachowicach może liczyć na około 3 tysiące brutto, natomiast osoba zatrudniona w transporcie międzynarodowym od 4 do 6 tysięcy brutto. Do wynagrodzenia niekiedy doliczana jest prowizja.

Grupa Tipmedia
Podziel się: