Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 grudnia 2025 09:33
Reklama

Historia Starachowic na muralu

Mural nawiązujący do historii Starachowic powstaje na ścianie budynku przy skrzyżowaniu ulic Złotej i Kopalnianej. Projekt autorstwa studenta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych Grzegorza Łodeja tworzy sześć osób. Jego wynik będzie pracą dyplomową autora.
Historia Starachowic na muralu

„Moje Starachowice” to hasło przewodnie muralu, który od kilku tygodni powstaje na ścianie budynku przy ul. Zotej. Jego pomysłodawcą i autorem jest student Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Grzegorz Łodej. Projekt współtworzy sześć osób.

 

Projekt powstaje od trzech tygodni i wzbudza zainteresowanie przechodniów, którzy bez problemu rozpoznają na nim charakterystyczne dla Starachowic obiekty jak wielki piec, pałacyk czy model Stara.

 

Autor projektu namalował charakterystyczne dla Starachowic auto i obserwującego je przechodnia. W mural zostało wkomponowane także grafitti.

 

Mural nie jest jedynym dziełem starachowiczanina, które możemy oglądać. Artysta ozdobił w ubiegłym roku m.in.: ścianę budynku ul. Pustowójtówny. 

Kliknij aby odtworzyć


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

SuPeR 25.08.2016 12:35
suuuper !!! :)

:) 25.08.2016 09:02
fajny pomysł :)

Uczennica 3 LO 24.08.2016 17:39
Nareszcie coś fajnego na tym murze

Kaśka 24.08.2016 15:20
zapowiada się super

Jestem na tak 23.08.2016 19:21
Oby więcej tak pięknych murali. Dzięki nim nasze miasto staje się kolorowe ☺

zachmurzenie duże

Temperatura: 1°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama