Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 13 grudnia 2025 07:23
Reklama

Współpraca dla Ukrainy

Współpraca polskich miast dla Ukrainy. W środę Prezydent Marek Materek na ręce Prezydenta Ciechanowa Krzysztofa Kosińskiego, goszczącego w Starachowicach, przekazał dary w postaci materiałów medycznych od sponsorów z Włoch.
Współpraca dla Ukrainy

Darczyńcą była Pani Bernadeta Giovinazzo z Naole koło Padwy, a materiały zostały przywiezione przez przedsiębiorcę ze Starachowic Pana Jarosława Lisa. Wszystkie trafią do szpitala wojskowego w Chmielnickim.

- Dziękuję Panu Prezydentowi za odwiedziny w Starachowicach i współpracę. Łącząc nasze siły, możemy udzielić jeszcze większego wsparcia obywatelom Ukrainy, zarówno tym, którzy pozostali we własnym kraju, jak również osobom, które schronienie przed wojną znalazły w Polsce - podkreśla Prezydent Miasta Marek Materek.

W czwartek z Ciechanowa do miasta Chmielnicki wyjechał w pełni wyposażony ambulans - dar od władz Mazowsza - w którym znalazły się przekazane przez nasz samorząd środki medyczne.

Ambulans wyposażony jest m.in. w nosze, krzesełko kardiologiczne, deskę ortopedyczną, materac próżniowy, defibrylator, respirator, urządzenie do kompresji klatki piersiowej, pompę infuzyjną, dwie pełne 10-litrowe butle tlenowe. Transport uzupełniły środki medyczne oraz higieniczne, które miasto otrzymało od lokalnych przedsiębiorców, a także od miasta Starachowice.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 3°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama