Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

39 Dziecięcy Festiwal Piosenki

W Parku Kultury w Starachowicach odbył się 39 Dziecięcy Festiwal Piosenki pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka oraz Starosty Starachowickiego Piotra Ambroszczyka. Festiwal, którego pomysłodawcą jest instruktor Piotr Mrózek, ma swoją wieloletnią tradycję. Co roku do Parku Kultury zapraszani są  młodzi artyści ze starachowickich przedszkoli, którzy prezentują swoje umiejętności wokalne.
39 Dziecięcy Festiwal Piosenki

Dla dzieciaków jest to nie lada wyzwanie, bowiem na scenie towarzysza im profesjonalni muzycy, grający na żywo. W tym roku zaprezentowało się 15 wykonawców (13 solistów, duet i trio) z 10 starachowickich placówek. A dzieciom na scenie pomagali "Chłopcy z Parku" w składzie Krzysztof Stanik (gitara), Waldemar Dziura (gitara basowa), Piotr Mrózek (klawisze) oraz Grzegorz Dziamka (perkusja). 

Po wysłuchaniu prezentacji konkursowych Rada Artystyczna w składzie:

  1. Małgorzata Dziamka - dyrektor Szkoły Tańca MiM Starachowice  - przewodnicząca,
  2. Julia Ostatek - instruktor, choreograf, współprowadząca Zespół Tańca i Inscenizacji „Plejada”,
  3. Aneta Marciniak - dziennikarka „Gazety Starachowickiej”,
  4. Ewelina Jamka - dziennikarka Tygodnika Starachowickiego”;

 postanowiła przyznać następujące nagrody:

Nagroda dyrektora Parku Kultury w Starachowicach Agnieszki Lasek - Piwarskiej - Gabriela Babicka,

Nagroda dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach - Krzysztofa Szczygła - Zuzanna Zięba,

Nagroda dyrektora Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach Pawła Kołodziejskiego - Alicja Skiba,

Nagroda Szkoły Tańca MiM Starachowice  - Helena Zaczyńska,

Nagroda Tygodnika Starachowickiego - Alicja Sarżyńska i Ksawery Franczyk,

Nagroda Gazety Starachowickiej - Lena Nowak.

Jury kieruje serdeczne podziękowania dla wykonawców, nauczycieli za bardzo dobre przygotowanie prezentacji konkursowych, zwraca uwagę na bardzo wysoki poziom wykonań i docenia starania w poszukiwaniu nowego repertuaru. Jury gratuluje laureatom nagród oraz wszystkim uczestnikom. Dziękujemy zespołowi Chłopcy z Parku za towarzyszenie dzieciom na scenie. 

Do zobaczenia za rok na jubileuszowym 40 Festiwalu! 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 7°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama