Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 czerwca 2026 14:32
Reklama

Wnioskują na wiadukt i drogi w strefie

Gmina Starachowice chce zawnioskować o pieniądze na poprawę infrastruktury komunikacyjnej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”. Powiat liczy na dofinansowanie budowy wiaduktu w Starachowicach Zachodnich. Oba samorządy zwróciły się o pomoc do rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.
Kliknij aby odtworzyć

Gmina Starachowice stara się o wsparcie na przebudowę dróg umożliwiających łatwiejszy dojazd do strefy ekonomicznej i poruszanie się po jej terenie. W tym na budowę parkingu na 100 miejsc w sąsiedztwie ośrodka zdrowia przy ulicy Radomskiej.

 

Powiat ubiega się z kolei o dofinansowanie budowy wiaduktu w Starachowicach Zachodnich oraz wykonanie zbiorników retencyjnych przy zjeździe z tego obiektu, co miałoby rozwiązać problem zalewania tej części miasta przez intensywne opady deszczu.

 

Aby skuteczniej aplikować o środki z „Polskiego Ładu” powiat i miasto podpisały ze strefą porozumienie o prawie do dysponowania jej nieruchomościami, koniecznymi do zrealizowania drogowych inwestycji.

 

Nową szansę dla samorządów stwarza uchwalona w ubiegłym tygodniu przez Sejm RP zmiana dotycząca Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki temu także z tego źródła będzie możliwe sfinansowanie inwestycji komunikacyjnych w specjalnych strefach ekonomicznych.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 29°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: twoja madka Treść komentarza: dokładnie tak Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:15 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ja Treść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40 Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji! Autor komentarza: Maniek z Nowej Słupii Treść komentarza: Jebać star ! Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ArkadiuszKi Treść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210 Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49 Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczym Autor komentarza: Dariusz Juskowiak Treść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologi Data dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57 Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELS Autor komentarza: Tomek K Treść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagający Data dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37 Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcy
Reklama
Reklama