Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 grudnia 2025 11:33
Reklama

Wystawa prac niepełnosprawnego Piotra

Lokalna Fundacja „Nasze zdrowie” wspomagająca m.in. osoby niepełnosprawne, zorganizowała w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach wystawę rysunków 30 - letniego Piotra Dyka. Zwiedzający mogli się przekonać, że świat cierpiącego na zespół Downa mężczyzny jest, mimo choroby, bardzo radosny i pełen barw.
Wystawa prac niepełnosprawnego Piotra

Talent plastyczny niepełnosprawnego Piotra Dyka odkryła przez przypadek starachowicka artystka Agnieszka Polak, działająca w Fundacji „Nasze Zdrowie”. To, co przede wszystkim rzuca się w oczy przy oglądaniu prac 30 - latka to jego fascynacja kolorami, a także geometrią. Rysunki Piotra są proste w formie i treści, ale jednocześnie bardzo szczere i to też stanowi o sile ich oddziaływania.

 

Wernisaż rysunków Piotra odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach w ramach II Kawiarenki Artystycznej. Wydarzenie to promuje osoby niepełnosprawne utalentowane w różnych dziedzinach. Tym razem, ze względu na bohatera spotkania, dominowała plastyka. W ramach warsztatów towarzyszących wystawie odbyło się „wspólne kredkowanie”, które ucieszyło głównie najmłodszych gości. Były także występy wokalne oraz spotkanie towarzyskie przy stolikach, jak na kawiarenkę przystało.

Kliknij aby odtworzyć


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama