Uroczystości żałobne obyły się w środę 1 marca w Iłży, skąd pochodził i gdzie urodził się pan Władysław. Pożegnanie rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny. W ceremonii pogrzebu udział wzięło liczne grono pocztów sztandarowych. Oprawę artystyczną uroczystości zapewnił Zespół Werblistów i Fanfarzystów, który był prowadzony przez Pana Władysława, do 31 grudnia 2022 roku. Pan Władysław Jastalski przez lata był nauczycielem, inicjatorem i realizatorem licznych działań na rzecz historii oraz kultury. Jego wieloletnia działalność kształtowała u wielu pokoleń, postawy patriotyczne, religijne, sportowe oraz kulturalne. Warto dodać, że mężczyzna należał do wąskiego grona czynnych pedagogów, o najdłuższym w Polsce stażu pracy. Należał do czołowych inicjatorów przywrócenia imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego Szkole Podstawowej w Iłży. Współtworzył Szkolną Izbę Pamięci poświęconej patronowi szkoły Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu oraz historii Szkoły Podstawowej w Iłży. Był także pomysłodawcą i twórcą Kroniki Szkolnej – Pamięci Braci Nauczycielskiej. Był działaczem Iłżeckiego Towarzystwa Historyczno – Naukowego oraz bardzo aktywnym członkiem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Iłżeckiej. Także liczne odznaczenia, nagrody i tytuły potwierdzają, że był to człowiek bardzo ambitny, pełen energii do działania. Ten entuzjazm, radość z pracy jaką wykonywał, udzielał się innym. Dla dzieci, dla szkoły, dla edukacji wielu pokoleń poświęcił całe swoje życie. Od wielu lat współpracował ze związkami kombatanckimi. We współpracy okazał się wielkim patriotą, świetnym organizatorem uroczystości patriotycznych z okazji wielu historycznych rocznic. Mężczyzna przez wiele lat pasjonował się harcerstwem, doprowadził nawet do reaktywacji Hufca ZHP Iłża, gdzie przez 21 lat pełnił funkcję komendanta.
Reklama
Uroczystości pogrzebowe Władysława Jastalskiego
Odszedł od nas Pan Władysław Jastalski –rodowity iłżanin, nauczyciel i wychowawca, druh, harcmistrz – wieloletni Komendant Hufca ZHP Iłża, zasłużony instruktor oraz Honorowy obywatel Miasta i Gminy Iłża. Mężczyzna był wyjątkową, wyróżniającą się, oraz cenioną osobowością w iłżeckiej społeczności. Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Iłża, żegnała rodzina, przyjaciele oraz liczna społeczność lokalna.
- Wiktoria Adamczyk
- 03.03.2023 17:36
Data dodania:
03.03.2023 17:36
Temperatura: 19°C Miasto: Starachowice
Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 17 km/h
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: mała
Treść komentarza: Powiem podobnie jak pan prezydent- niech się pani ogarnie!! Proszę przestać gloryfikować PiS. Wszyscy wiemy jak to wszystko działało. W opiece zdrowotnej zawsze źle się działo. Lekarze byli i są pazerni a ustawy pozwalające na tak wysokie zarobki zostały wymyślone podczas rządzenia PiS. Ilu lekarzy pracowało w zazębiających się godzinach pracy ? Pracowałam i pamiętam to..
Data dodania komentarza: 4.08.2026, 23:57
Źródło komentarza: Posłanka PiS komentuje aferę związaną z warszawskim Szpitalem Południowym
Autor komentarza: Mieszkaniec
Treść komentarza: Witam. Może ktoś wreszcie pomyśli o połączeniu ul. Piłsudskiego z połuniem Starachowic bo z ul. Piłsudskiego nie ma się jak dostać na południe. Na aleję Armii Krajowej autobusy jeżdżą co 10 minut. Dlaczego?
Data dodania komentarza: 6.07.2026, 18:56
Źródło komentarza: Dodatkowa linia autobusowa
Autor komentarza: twoja madka
Treść komentarza: dokładnie tak
Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:15
Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe
Autor komentarza: ja
Treść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich?
Dlaczego brak przedszkoli prywatnych?
Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci.
A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia.
Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40
Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji!
Autor komentarza: Maniek z Nowej Słupii
Treść komentarza: Jebać star !
Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53
Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe
Autor komentarza: ArkadiuszKi
Treść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210
Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49
Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczym
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze