Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 23:01
Reklama

Starachowicka komunikacja nominowana do nagrody

„Bezpłatna i ekologiczna komunikacja miejska w Starachowicach” znalazła się w gronie 28 nominowanych inwestycji polskich samorządów. Starachowicki projekt zdobył uznanie ekspertów i powalczy o zwycięstwo w konkursie „Top Inwestycje Komunalne 2023”. Członkowie Rady Konsultacyjnej wybiorą 10 zwycięskich projektów. Czytelnicy Portalu Samorządowego wybiorą zwycięzcę w głosowaniu internetowym.
Starachowicka komunikacja nominowana do nagrody

Organizatorem konkursu „Top Inwestycje Komunalne 2023” jest Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości S.A. we współpracy z wydawcą serwisu PortalSamorzadowy.pl.

- Celem konkursu jest wyróżnienie i promocja odważnych i prorozwojowych komunalnych inwestycji prowadzonych przez samorządy. W konkursie są oceniane inwestycje komunalne, które zostały zrealizowane przez jednostki samorządu terytorialnego lub prywatne spółki, które po prywatyzacji wykonują zadania władzy lokalnej, np. w zakresie gospodarki komunalnej, na terenie całej Polski i ukończone/oddane do użytku lub zrealizowane w co najmniej 50% do końca 2022 roku – podkreślają organizatorzy konkursu, którzy na swojej stronie internetowej zaprezentowali już 28 nominowanych inwestycji polskich samorządów.

W tym zaszczytnym gronie znalazło się miejsce dla realizowanego w naszym mieście projektu bezpłatnej komunikacji miejskiej. Projekt zyskał uznanie ekspertów i Starachowice mają teraz szansę powalczyć o prestiżowe nagrody konkursowe.

>>> ODDAJ GŁOS NA STARACHOWICE<<<

Przypomnijmy, iż 1 kwietnia ubiegłego roku w Starachowicach wprowadzona została bezpłatna komunikacja miejska. W ubiegłym roku na ulicach miasta pojawiło się również 20 nowoczesnych autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym CNG. W ramach tego projektu zmodernizowaliśmy zajezdnię, gdzie powstał m.in. nowy budynek warsztatowy, myjnia oraz stacja ładowania. Dodatkowo miasto buduje kolejne kilometry ścieżek rowerowych, a w tym roku wdrożymy system roweru miejskiego. Zakończyliśmy już prace w Starachowicach Wschodnich, gdzie powstało centrum przesiadkowe, a w trakcie prac jest budowa parkingu dwupoziomowego w Starachowicach Dolnych.

Ta decyzja miała sens

- Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej w naszym mieście spowodowało znaczący przyrost liczby przewożonych pasażerów. Na ten krok zdecydowaliśmy się w obliczu rosnących cen paliw. Mieliśmy do wyboru ciąć kolejne połączenia, zwiększać ceny biletów bądź zaryzykować i pójść w zupełnie innym kierunku. Postanowiłem wykorzystać kryzys energetyczny do przekonania większej liczby mieszkańców do korzystania z transportu publicznego. To nam się udało. Cyfry mówią same za siebie. Serdecznie dziękuję wszystkim pasażerom korzystającym z komunikacji miejskiej, to Państwo każdego dnia udowadniacie, że ta decyzja miała sens – podkreśla Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

 

Walczymy o zwycięstwo

Starachowicki projekt trafił na stronę konkursu „Top Inwestycje Komunalne 2023”. Obok starachowickiej komunikacji miejskie o zwycięstwo powalczy jeszcze 27 innych projektów zgłoszonych przez samorządy z całej Polski.

28 projektów będzie teraz walczyć o zwycięstwo w dwóch kategoriach. O jednej nagrodzie zadecyduje Rada Konsultacyjna konkursu, w drugim zaangażowani zostaną czytelnicy Portalu Samorządowego.

Nasz projekt ma szansę powalczyć o znalezienie się w gronie 10 najlepszych projektów tegorocznej edycji konkursu. Spośród inwestycji nominowanych w konkursie zostanie bowiem nagrodzonych 10 inwestycji.

- Zwycięzcy upoważnieni będą do używania tytułu zwycięzcy w danej edycji konkursu pn. „Top Inwestycje Komunalne 2023” w swoich materiałach informacyjnych i promocyjnych. Organizator przekaże reprezentantom nagrodzonych inwestycji okolicznościowe statuetki symbolizujące zwycięstwo w konkursie. Zwycięzcy zostaną wybrani w drodze głosowania członków Rady Konsultacyjnej, w której składzie znaleźli się samorządowcy, ekonomiści, menedżerowie, eksperci i urzędnicy – zapewniają organizatorzy.

Głosowanie Rady Konsultacyjnej zakończy się w terminie do 17 marca 2023 roku. Statuetki symbolizujące zwycięstwo w konkursie zostaną wręczone reprezentantom inwestycji podczas Gali, która odbędzie się w ramach XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2023. Kongres odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniach 24-26 kwietnia 2023 r.

 

Liczymy na zaangażowanie mieszkańców

Dodatkowo inwestycje walczą o kolejne wyróżnienie – tym razem czytelników portalu. Tu zostanie wybrany tylko jeden zwycięzca.

>>> ODDAJ GŁOS NA STARACHOWICE<<<

- Każdy może oddać głos za lub przeciw każdemu z przedsięwzięć. Głosowanie skończy się 11 kwietnia o godzinie 9-ej. Najlepsza inwestycja otrzyma specjalną nagrodę czytelników PortalSamorzadowy.pl. Zapraszam do głosowania! Wybierajcie, analizujcie, każdy głos się liczy – zapewniają organizatorzy konkursu.

W tym miejscu liczymy również na Państwa głosy. Starachowiczanie już nieraz udowodnili, że w tego typu konkursach radzimy sobie doskonale. Mieszkańcy naszego miasta aktywnie angażują się w tego typu plebiscytach i konkursach i zapewne zwycięstwo w tym głosowaniu jest również możliwe.

Ubiegłoroczne głosowanie internetowe wygrała inwestycja dotycząca budowy i modernizacji węzłów przesiadkowych w Lublinie. Zwycięska propozycja otrzymała 3616 głosów poparcia.

Tu liczy się każdy głos! Prosimy Was o pomoc, oddanie głosu i zachęcenie do tego samego swoich bliskich i znajomych. Dziękujemy za każdy głos poparcia!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 26°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: twoja madka Treść komentarza: dokładnie tak Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:15 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ja Treść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40 Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji! Autor komentarza: Maniek z Nowej Słupii Treść komentarza: Jebać star ! Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ArkadiuszKi Treść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210 Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49 Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczym Autor komentarza: Dariusz Juskowiak Treść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologi Data dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57 Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELS Autor komentarza: Tomek K Treść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagający Data dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37 Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcy
Reklama
Reklama