Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

„Świat niebieskich motyli”

Dwujęzyczne Przedszkole „Kreatywne Nutki” było organizatorem ogólnopolskiej konferencji pod nazwą „Świat niebieskich motyli”. Wydarzenie było skierowane do rodziców, nauczycieli, terapeutów oraz wszystkich tych, dla których wspieranie rozwoju dzieci z autyzmem jest ważne.
Kliknij aby odtworzyć

Konferencja była podróżą pełną wrażeń, wiedzy oraz nowych doświadczeń. Udział w wydarzeniu wzięli eksperci, terapeuci, trenerzy, nauczyciele, rodzice, samorządowcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu całej Polski. Poseł Agata Wojtyszek doceniła „Kreatywne Nutki” za organizację wydarzenia, które propaguje świadomość o autyzmie. Władze miasta oraz powiatu są zdania, że wiedze o spektrum autyzmu należy stale poszerzać, ponieważ każde dziecko z wyzwaniami rozwojowymi potrzebuje na swojej drodze specjalistów ze znajomością jak najlepszych ścieżek terapeutycznych.

Podczas konferencji czworo prelegentów podzieliło się z uczestnikami swoją wiedzą oraz doświadczeniami. W pierwszej kolejności wykład o Terapii metodą Integracji Sensorycznej poprowadziła Jolanta Kazanowska neurologopeda, posiadająca 20-letnie doświadczenie kliniczne w pracy z rodzinami i dziećmi z m.in. autyzmem, niepełnosprawnościami, dysfunkcjami rozwojowymi i neurologicznymi.

Kolejny wykład dotyczył komunikacji dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Został on poprowadzony przez Magdalenę Tarnawską – pedagoga specjalnego, neurologopedę klinicznego oraz dyplomowanego terapeutę osób z autyzmem z 16-letnim doświadczeniem.

Słuchacze konferencji z podziwem wysłuchali wykładu o bioenergetycznym podejściu do istoty zdrowia, który poprowadził Dariusz Serafin -dyplomowany osteopata oraz certyfikowany terapeuta biodynamicznej terapii czaszkowo-krzyżowej CSST.

Ostatnim z prelegentów był Adrian Borowik - pedagog, trener, terapeuta dzieci ze spektrum autyzmu, który od lat popularyzuje podejście do terapii wypływającej z głębokiej refleksji, akceptacji i wyrozumiałości dla drugiego człowieka. Jego wykład dotyczył elastyczności, o którą tak trudno w autystycznym świecie.

Obecni podczas konferencji rodzice przyznali, że specjaliści przekazali im ogromną dawkę merytorycznej wiedzy, która jest im potrzebna podczas codziennej opieki nad dziećmi w spektrum autyzmu.

Terapeuci oraz pedagodzy, którzy uczestniczyli w konferencji skupili się na poszerzaniu wiedzy o aktualnych osiągnięciach związanych z tematyką autyzmu, która została przedstawiona przez ekspertów z dziedziny diagnozowania, terapii i edukacji osób w spektrum autyzmu.

Podróż po świecie niebieskich motyli zakończyła się losowaniem nagród, które „Kreatywne Nutki” przygotowały dla uczestników, w ramach podziękowań za ich obecność. Wśród przygotowanych upominków znalazły się m.in. zabawki edukacyjne, poradniki pedagogiczne oraz vouchery.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 19°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ja Treść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40 Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji! Autor komentarza: Maniek z Nowej Słupii Treść komentarza: Jebać star ! Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ArkadiuszKi Treść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210 Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49 Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczym Autor komentarza: Dariusz Juskowiak Treść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologi Data dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57 Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELS Autor komentarza: Tomek K Treść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagający Data dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37 Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcy Autor komentarza: Nokia) Treść komentarza: Chcę znać wiadomości z mojego miasta Data dodania komentarza: 17.01.2026, 20:09 Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16
Reklama
Reklama