Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

STAROES VI runda

W niedzielę 9 października br. starachowicki oddział Automobilklubu Kieleckiego zorganizował w Starachowicach, na ulicy Batalionów Chłopskich oraz na placu targowym– okręgową imprezę w sporcie samochodowym pn. STAROES. Była to VI runda konkursu, organizowanego w naszym mieście w 2016r.
STAROES VI runda

W zawodach startowało 19 zawodników z: Kielc i powiatu kieleckiego, Wieniawy, Radom, Wiśniowa k/Krakowa, Ostrowca Św, Skarżyska Kam, Mostki oraz Starachowic. Uczestnicy zawodów startowali w trzech klasach, w zależności od pojemności silnika. Konkurs składał się z trzech przejazdów trasy o długości około 1,5 km. na ul .Batalionów Chłopskich oraz trzech na placu targowym. Do klasyfikacji końcowej konkursu, uwzględniano dwa lepsze przejazdy na każdej próbie.

Zespół organizacyjno - sędziowski stanowili sędziowie sportowi PZM ze Starachowic, pod kierownictwem Dominika Jabłczyńskiego, oraz grupa sędziów sportowych PZMot. z Kielc i Ostrowca Św.

Zespołem sędziów sportowych, kierował przedstawiciel Zarządu Okręgowego PZMot. w Kielcach Zbigniew Molenda.

Najlepsze wyniki sportowe w organizowanej imprezie uzyskali:

Klasa I - pojazdy z silnikiem do 1300 ccm.:

1. Warszawa Łukasz - Skarżysko Kamienna

2. Jorż Igor - Mostki k/Suchedniowa

3.Pastuszko Piotr - Lipsko

Klasa II – pojazdy z silnikiem od 1301 do 1600 ccm.:

1.Miller Wojciech - Starachowice

2. Piwnik Maciej - Starachowice

3.Kaniewska Iwona - Starachowice

Klasa III – pojazdy z silnikiem powyżej 1600 ccm.:

1. Bakalarczyk Michał - Starachowice

2. Woś Wojciech -Starachowice

3.Zagórski Tomasz - Kielce

W klasyfikacji końcowej „STAR-OES 2016” za 2016r najlepsze miejsca zajeli:

Klasa I - pojazdy z silnikiem do 1300 ccm.:

1. Warszawa Łukasz - Skarżysko Kamienna

2. Jorż Igor - Mostki k/Suchedniowa

3.Pastuszko Piotr - Lipsko

Klasa II – pojazdy z silnikiem od 1301 do 1600 ccm.:

1. Miller Wojciech - Starachowice

2. Kaniewska Iwona - Starachowice

3. Cichoń Piotr - Kielce

Klasa III – pojazdy z silnikiem powyżej 1600 ccm.:

1. Woś Wojciech -Starachowice

2. Bakalarczyk Michał - Starachowice

3.Żurowski Łukasz -Wieniawa

 

Wszyscy wymienieni czołowi zawodnicy konkursu otrzymali pamiątkowe puchary wręczone przez przedstawiciela Zarządu Okręgowego PZMot Kol. Zbigniewa Molendę oraz Prezesa Oddziału Automobilklubu Kieleckiego w Starachowicach Romana Jabłczyńskiego ufundowane przez Automobilklub Kielecki. Ponadto z okazji X- lecia imprezy pod nazwą „STAR-OES” zawodnik Kol. Andrzej Pasternak za udział w corocznych imprezach przez 10 lat (ostatnie 2 rundy zdrowie nie pozwoliło na udział w zawodach) otrzymał pamiątkowy ‘Puchar Prezesa” ufundowany przez Prezesa Oddziału Romana Jabłczyńskiego.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 6°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama