Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 1 czerwca 2026 14:34
Reklama

Otwarcie sezonu ogrodowego w UTW

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli nowy sezon ogrodowy. W tym roku obok pięknych kwiatów i krzewów, w ich ogrodzie pojawiła się nowa altanka.
Kliknij aby odtworzyć

Starachowicki ogród społecznościowy działający przy siedzibie UTW powstał dzięki środkom z projektu "Kierunek Przyszłość- Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego". Zadanie było finansowane z Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu państwa. Całość prac opiewała na blisko 70 tys. zł. W spotkaniu udział wzięli słuchacze UTW, zastępca prezydenta ds. społecznych Marcin Gołębiowski, partnerzy projektu z miasta Bergen oraz członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice. Goście byli świadkami oddania do użytku altany ogrodowej, która będzie miejscem spotkań. Prezes UTW, Jerzy Krawczyk, przyznaje, że ogrodnictwo jest jego pasją i chętnie opowiadałby o niej godzinami. Piękne kwiaty, zioła oraz ekologiczne warzywa to coś, czego może im pozazdrościć niejeden ogrodnik. Słuchacze UTW swoją pasją do ogrodów chcą zarazić uczniów starachowickich placówek oświatowych. Warto wspomnieć, iż ogród nie byłby tak imponujący gdyby nie wysiłek i zaangażowanie członków uniwersytetu oraz uczniów i nauczycieli z ZSZ nr 1 kształcących się w zawodzie Technik Architektury Krajobrazu. Spotkanie podsumowujące projekt minęło się w miłej atmosferze. Uczestnicy mieli okazję nie tylko cieszyć się nową altaną i pięknem otaczającej przyrody, ale także podzielić się refleksjami na temat osiągnięć i wyzwań, jakie niósł za sobą projekt "Kierunek Przyszłość". 


 


 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 20°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ja Treść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40 Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji! Autor komentarza: Maniek z Nowej Słupii Treść komentarza: Jebać star ! Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ArkadiuszKi Treść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210 Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49 Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczym Autor komentarza: Dariusz Juskowiak Treść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologi Data dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57 Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELS Autor komentarza: Tomek K Treść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagający Data dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37 Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcy Autor komentarza: Nokia) Treść komentarza: Chcę znać wiadomości z mojego miasta Data dodania komentarza: 17.01.2026, 20:09 Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16
Reklama
Reklama