Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 grudnia 2025 09:47
Reklama

Spotkanie prezydenta z mieszkańcami na temat budynku socjalnego przy ulicy Kościelnej

Pod znakiem zapytania stoi budowa mieszkań socjalnych przy ulicy Kościelnej. Władze Starachowic nie mają pewności, czy znajdą pieniądze na wkład własny. Byłoby to po myśli mieszkańców, którzy nie zgadzają się na inwestycję i wczoraj, na spotkaniu z prezydentem, po raz kolejny mu to uświadomili.
Spotkanie prezydenta z mieszkańcami na temat budynku socjalnego przy ulicy Kościelnej

Zgodnie z planami władz miasta mieszkania socjalne miały powstać przy ul. Kościelnej na działce, gdzie stoi już barak socjalny oraz na części terenu przyległego. Budowa została zaplanowana na przyszły roku, a jej finansowanie miałaby wesprzeć dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego. Gdy okoliczni mieszkańcy poznali zamierzenia gminy, zaczęli protestować. Niezadowolenie wyrazili także na wczorajszym spotkaniu z prezydentem, zorganizowanym przy ulicy Kościelnej. Jak się okazało, już na wstępie usłyszeli zaskakująco pomyślne, choć nie do końca odpowiadające ich oczekiwaniom, informacje.

 

Prezydent mówił także o garażach zlokalizowanych na terenie, który miała częściowo zająć, na razie nieaktualna, inwestycja budowlana. Użytkownicy garaży, którym w związku z tym wypowiedziano umowy najmu, będą je mieli przedłużone. Ponadto miasto nosi się z zamiarem budowy około 70 nowych garaży koło ciepłowni ZEC przy ulicy Kościelnej.

 

Spotkanie było dla mieszkańców także okazją do poruszenia tematu remontu ulic. Padały pytania m.in. o Kościelną i Zacisze.

 

Plenerowe spotkanie na ulicy Kościelnej nie przyniosło ostatecznego rozwiązania problemów nurtujących mieszkańców. Prezydent zapowiedział więc kolejne.

Kliknij aby odtworzyć


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 1°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama