Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 01:14
Reklama

Uroczystość awansowania świętokrzyskich pedagogów w Starachowicach

Nauczyciele z regionu świętokrzyskiego, w tym prawie 30 z powiatu starachowickiego, zostali wczoraj awansowani na stopień nauczyciela dyplomowanego. Uroczystość nadania jednej z najwyższych rang w tym zawodzie odbyła się w Starostwie Powiatowym w Starachowicach.
Uroczystość awansowania świętokrzyskich pedagogów w Starachowicach

Gospodarzem uroczystości awansowania nauczycieli było Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty w Kielcach. Wydarzenie miało miejsce w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach, a otworzył je okolicznościowym wystąpieniem starosta Dariusz Dąbrowski.

 

Wicekurator świętokrzyski Renata Rabczyńska podkreśliła, że podnoszenie kwalifikacji przez nauczycieli to wymóg dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości oraz potrzeb uczniów.

 

O nadanie tytułu nauczyciela dyplomowanego ubiegało się w tym roku 455 pracowników świętokrzyskich placówek oświatowych.

 

Po artystycznym przerywniku, jakim był występ starachowickiego chóru „Portamento”, odbyło się wręczenie awansów nauczycielom ze szkół i innych placówek oświatowych z powiatów: skarżyskiego, starachowickiego, ostrowieckiego oraz opatowskiego. Z naszego regionu kwalifikacje zawodowe podniosło 28 osób. To: Izabela Linek (Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej- Starachowice), Aneta Pryciak-Przemyska, Aleksandra Sikora, Alina Glina (SP nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach), Katarzyna Wysocka, Michał Lefek(Gimnazjum w Wąchocku), Magdalena Staszewska (Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach -Filia w Starachowicach), Aleksandra Bicz (SP w Radkowicach), Katarzyna Serafin (I LO Starachowice), Justyna Dyk (Zespół Szkół w Chybicach), Milena Janiec-Bryśkiewicz, Magdalena Iwan, Dorota Różycka-Więczasek (Gimnazjum nr 3 w Starachowicach), Agnieszka Minda (Zespół Szkół w Mircu), Agnieszka Krupa (SP nr 1 w Starachowicach), ks. Dariusz Krok (SP nr 13 w Starachowicach), Agnieszka Samsonowska, Monika Nagłowska, Jolanta Lisowska (Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Starachowicach),Grażyna Lipa (Zespół Szkół w Szerzawach), Agnieszka Zatorska (Gimnazjum Nr 2 w Starachowicach), Monika Sobuta (Zespól Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach), Justyna Bernaciak (SP nr 9 w Starachowicach), Eliza Gąsior (SP nr 2 w Starachowicach), Sylwia Gołyga (SP w Tychowie Nowym), Anna Pacek (II LO Starachowice), Anna Rachwał (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Starachowicach), Katarzyna Dulęba (SP w Wielkiej Wsi).

 

Spotkanie był też okazją do wręczenia zaległych Medali Komisji Edukacji Narodowej starachowickim nauczycielkom. Oświatowe wyróżnienia otrzymały: Teresa Adamczyk (Szkoła Podstawowa nr 9), Ewa Wilczyńska (Gimnazjum nr 3) i Bożena Jankowicz (Szkoła Podstawowa nr 13).

Kliknij aby odtworzyć


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 19°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: twoja madka Treść komentarza: dokładnie tak Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:15 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ja Treść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40 Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji! Autor komentarza: Maniek z Nowej Słupii Treść komentarza: Jebać star ! Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ArkadiuszKi Treść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210 Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49 Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczym Autor komentarza: Dariusz Juskowiak Treść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologi Data dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57 Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELS Autor komentarza: Tomek K Treść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagający Data dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37 Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcy
Reklama
Reklama