Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Legenda Stara wyruszy w Polskę

Powiat Starachowicki ponownie stanie się sercem wielkich, motoryzacyjnych emocji. Przed nami finał 10. Legendy STARa: Zlotu Pojazdów Zabytkowych, organizowanych przez nasz samorząd z szerokim gronem partnerów. Preludium do tego wyjątkowego wydarzenia będzie spektakularny konwój starów przez Polskę, który przemierzy ponad 400 km, odwiedzając miasta takie jak Chodzież, Gniezno i Łódź. Już dziś zarezerwujcie termin 23-25 sierpnia, bo będzie to jubileuszowa edycja. Zachęcamy do udziału w tej niepowtarzalnej imprezie, gdzie historia motoryzacji spotyka się z pasją!
Reklama
Legenda Stara wyruszy w Polskę

Już od 10 lat pasjonaci marki STAR spotykają się w sierpniu na organizowanym przez Powiat zlocie pojazdów zabytkowych. Spędzają czas w doskonałej atmosferze, wśród pojazdów, których historia wypełniłaby niejedną książkę! Są w różnych wieku, pochodzą z różnych stron świata i mają różne osobowości, ale łączy ich jedno – miłość do zabytkowych pojazdów. Podobnie będzie w tym roku, o czym przekonamy się już niebawem.

Reklama

Konwój STARa przez Polskę

Od 20 sierpnia ciężarówki STAR będą przemierzać Polskę, dając mieszkańcom niepowtarzalną okazję do podziwiania kultowych ciężarówek. Trasa konwoju będzie liczyć w tym roku ponad 400 km. Rozpocznie się w Chodzieży, gdzie można będzie oglądać pojazdy już 20 sierpnia od godz. 16.00 na parkingu MOSiR. Następnie ciężarówki wyruszą do Gniezna, gdzie zaprezentują się 21 sierpnia na parkingu przy ul. Sobieskiego. Stamtąd pojadą do Łodzi, gdzie dotrą 22 sierpnia. Będzie to ostatni większy przystanek przed Starachowicami, gdzie pojawią się już 23 sierpnia. Pojazdy zjadą do bazy naszego zlotu czyli na teren Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. W godzinach wieczornych od Wielkim Piecem, odbędzie się urodzinowa feta połączona z wieczorem wspomnień.

Wielkie otwarcie zlotu i moc atrakcji

Oficjalne otwarcie 10. Legend STARa odbędzie się 24 sierpnia o godz. 10.00 na płycie głównej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Przez dwie godziny uczestnicy będą mogli podziwiać zgromadzone pojazdy, po czym nastąpi przejazd pod Starostwo Powiatowe, gdzie od godz. 12.00 odbędzie się próba wolnej jazdy – wyzwanie dla kierowców, a prawdziwa gratka dla obserwatorów. O godz. 14.00 ciężarówki ruszą do Wąchocka, na dawny tor prób FSC, gdzie odbędą się jazdy terenowe. Miłośnicy mocnych wrażeń będą mogli obserwować, jak pojazdy radzą sobie na trasie pełnej przeszkód – stromych podjazdów, wzniesień, rowów, a nawet basenu z wodą.

Niezapomniany finał w Mircu i Starachowicach

25 sierpnia Legenda STARa dotrze do Mirca, gdzie od godz. 10.00 pojazdy będą wystawione na centralnym parkingu, a następnie rozegrana zostanie próba szybkości. Po południu ciężarówki wyruszą w ostatnią trasę, przejeżdżając przez Wąchock, Rataje oraz ulicami Starachowic: Nowowiejską, Jana Pawła II, Miodową, kardynała S. Wyszyńskiego, Iłżecką i Targową. Gorąco zachęcamy do oglądania pojazdów na trasie. Od godz. 13.00 na Targowisku Miejskim odbywać się będą próby sprawnościowe pod okiem sędziów z kieleckiego Automobilklubu. Uroczyste zakończenie zlotu, połączone z wręczeniem nagród odbędzie się o godz. 15.00.

- Zapraszamy gorąco wszystkich miłośników motoryzacji na to wyjątkowe wydarzenie. 10. Legenda STARa to nie tylko zlot zabytkowych pojazdów, ale również okazja do spotkania z pasjonatami, wspólnej zabawy i zanurzenia się w atmosferze motoryzacyjnej magii. Bądźcie z nami od 23 do 25 sierpnia i przeżyjcie niezapomniane chwile w sercu naszego powiatu – zachęca starosta Piotr Babicki.

Wydarzenie promuje plakat autorstwa Marcina Bondarowicza- znanego i cenionego w kraju i zagranicą rysownika oraz ilustratora, zdobywcy kilkuset nagród, w tym głównej nagrody Award of Excellence na X Międzynarodowym Salonie Rysunku Prasowego i Sztuk Wizualnych w Timisoarze (Rumunia) , nagrody European Newspaper Award 2022 czy na międzynarodowym biennale rysunku i ilustracji w Chinach.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 16°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: S.G. Certified Street Gangsta Shootin' People on da block💯💯💯Treść komentarza: TANIA PROPAGANDA FILMOWA ŻEBY UKRYĆ PRAWDE!Data dodania komentarza: 12.07.2025, 02:10Źródło komentarza: Kultura Dostępna – w Kinie Helios Starachowice!Autor komentarza: JaworekTreść komentarza: Do września już nie daleko ale pewnie tak nie będzieData dodania komentarza: 2.07.2025, 23:09Źródło komentarza: Droga nr 744 na odcinku Tychów Stary – Starachowice ciągle w remoncie. Kiedy koniec inwestycji?Autor komentarza: BushcrafterTreść komentarza: Nadleśnictwo Starachowice na szczęście nie obejmuje Sieradowickiego Parku Krajobrazowego. Park jest niemal cały objęty programem "Zanocuj w Lesie" i o ile dobrze pamiętam, na Polanie Langiewicza jest palenisko, gdzie legalnie można rozpalić ogień. Ale prawda jest taka, że nadleśnictwa powinny przygotować więcej miejsc pod ogniska. To wiele nie kosztuje. Trochę kamieni, tablica z instrukcjami, podłoże oczyszczone ze ściółki. Bo w przeciwnym razie ludzie będą palić na dziko. Pół biedy, jeśli będą to robić fani bushcraftu czy survivalu, którzy wiedzą jakie środki ostrożności zachować. Ale jeśli za ogień weźmie się amator, to to właśnie może bardzo źle się skończyć. A pociągnięcie do odpowiedzialności karnej takiego człowieka jest bardzo trudne, bo ciężko cokolwiek udowodnić.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 23:18Źródło komentarza: Nadleśnictwo zaprasza na wypoczynek w lesie. Warto pamiętać o bezpieczeństwie!Autor komentarza: PacjentTreść komentarza: Załoga radio i tomografii niech uważa jak sobie żartuje i kpi pod nosem z pacjentów. To słychać...Data dodania komentarza: 23.06.2025, 13:46Źródło komentarza: PZOZ w Starachowicach uzyskał normy ISOCERT. Audytorzy zauważyli dobrą jakość świadczonych usługAutor komentarza: Wi3ckowski janTreść komentarza: Pragnę znać wiadomości z mojego miasta mieszkam tu od1949 rokuData dodania komentarza: 20.06.2025, 18:44Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2025-06-20Autor komentarza: małaTreść komentarza: Wstyd tu mieszkać.Data dodania komentarza: 2.06.2025, 09:32Źródło komentarza: Karol Nawrocki wygrał II turę wyborów prezydenckich. Znamy wyniki wyborów w powiecie!
Reklama
Reklama