Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 19 czerwca 2025 06:36
Reklama

Bezpieczne przejście dla pieszych w Ostrożance

Zakończono prace nad przebudową bezpiecznego przejścia dla pieszych w Ostrożance. To już siódme tego typu rozwiązanie w gminie Mirzec, zrealizowane w ramach programu „Razem bezpieczniej”.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć

Wykonawcą zadania była firma BrasiT Paweł Bracha z Kurowa. Inwestycja realizowana była dzięki dotacji z Rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024. Gmina Mirzec pozyskała na ten cel 100 000 złotych. Wkład własny gminy opiewał na ponad 60 tysięcy złotych. Inwestycję wsparł finansowo również Powiat Starachowicki. W rejonie przebudowanego przejścia zainstalowano słupy z dwiema hybrydowymi lampami LED, zasilanymi turbiną wiatrową i panelem fotowoltaicznym. Na jezdni pojawiły się biało-czerwone pasy, a w okolicy przejścia położono kostkę brukową. Od strony Małyszyna zamontowano radarowy wyświetlacz prędkości oraz dwa aktywne znaki D-6. Gmina zainwestowała pozyskane środki nie tylko w przebudowę przejścia, ale także w edukację profilaktyczną skierowaną do społeczności szkoły podstawowej w Małyszynie. Działania Gminy Mirzec na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa pieszych użytkowników ruchu drogowego spotkały się z uznaniem starosty Piotra Babickiego. Starosta zaznaczył, że Powiat Starachowicki został w ostatnim czasie wyróżniony jako jeden z najbezpieczniejszych powiatów w Polsce w 2023 roku. 

Reklama
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 16°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: małaTreść komentarza: Wstyd tu mieszkać.Data dodania komentarza: 2.06.2025, 09:32Źródło komentarza: Karol Nawrocki wygrał II turę wyborów prezydenckich. Znamy wyniki wyborów w powiecie!Autor komentarza: S.G. Street GangstaTreść komentarza: oszukane braun nie wygrał!!! TUSK PRZYLECIAŁ I ZMAZAŁData dodania komentarza: 19.05.2025, 23:14Źródło komentarza: Wyniki głosowania w I turze wyborów w powiecie i gminie StarachowiceAutor komentarza: małaTreść komentarza: Starachowiczanie lubią oszustów i przekręciarzy. WSTYD !!!!Data dodania komentarza: 19.05.2025, 09:58Źródło komentarza: Wyniki głosowania w I turze wyborów w powiecie i gminie StarachowiceAutor komentarza: Pelagia PołetekTreść komentarza: Ale to nieprawda, że nie ma specjalistów operujących przyzwojaki. Fakt, to rzadkie guzy i trudno je zdiagnozować, ale jeśli już jest diagnoza, wystarczy zgłosić się na Banacha. Profesor Kazimierz Niemczyk od lat specjalizuje się w ich resekcji. Szpital WUM Banacha Warszawa. Wiem, bo tez miałam tego guza i byłam operowana właśnie tam.Data dodania komentarza: 11.05.2025, 21:45Źródło komentarza: Ważna zbiórka dla jednego z mieszkańców Starachowic. Mama Grzegorza prosi o pomocAutor komentarza: Pietrzyk JerzyTreść komentarza: Niektóre busy mają zrobiony rozkład przez Urząd Marszałkowski w Kielcach i proszę o informację tego rodzaju Przesyłaj z wyprzedzeniem przynajmniej dwa tygodnie do Urzędu Marszałkowskiego aby ten zdążył zrobić zmiany w jeździe po StarachowicachData dodania komentarza: 25.04.2025, 15:57Źródło komentarza: Kolejne utrudnienia w ruchu w dolnych StarachowicachAutor komentarza: Pietrzyk JerzyTreść komentarza: Niektóre busy mają zrobiony rozkład przez Urząd Marszałkowski w Kielcach i proszę o informację tego rodzaju Przesyłaj z wyprzedzeniem przynajmniej dwa tygodnie do Urzędu Marszałkowskiego aby ten zdążył zrobić zmiany w jeździe po StarachowicachData dodania komentarza: 25.04.2025, 15:54Źródło komentarza: Kolejne utrudnienia w ruchu w dolnych Starachowicach
Reklama
Reklama