Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowe połączenie komunikacyjne na trasie Starachowice-Bodzentyn-Kielce

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Starachowic i okolic. Od stycznia 2025 roku zostało przywrócone połączenie autobusowe na trasie Starachowice – Kielce przez Pawłów i Bodzentyn.
Kliknij aby odtworzyć

To kolejne działanie samorządu województwa, który od ponad trzech lat jest organizatorem przewozów autobusowych w naszym regionie. W pierwszym roku uruchomiono 6 linii, następnie ich liczba wzrosła do 8, a obecnie mieszkańcy mogą korzystać już z 11 linii autobusowych, które są prowadzone i współfinansowane przez województwo świętokrzyskie. Dwa lata temu samorząd przywrócił bezpośrednie połączenie Starachowic z Kielcami przez Suchedniów (4 kursy dziennie). Teraz, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, odtworzono także trasę przez Bodzentyn, przebiegającą przez gminę Pawłów. O uruchomienie tej linii lokalna społeczność zabiegała od dawna. Na trasie dostępne są 3 kursy dziennie, również w soboty i niedziele. Autobusy, oznakowane herbem województwa, zapewniają wygodny i bezpośredni dojazd, zwiększając dostępność komunikacyjną regionu.
 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Jozef 24.01.2025 10:07
Co za firma obsługuje?

PG, The GOAT of Starachowice City 01.02.2025 23:49
nie wiem - PG, The GOAT of Starachowice City

bezchmurnie

Temperatura: 10°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jaTreść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji!Autor komentarza: Maniek z Nowej SłupiiTreść komentarza: Jebać star !Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądoweAutor komentarza: ArkadiuszKiTreść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczymAutor komentarza: Dariusz JuskowiakTreść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologiData dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELSAutor komentarza: Tomek KTreść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagającyData dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcyAutor komentarza: Nokia)Treść komentarza: Chcę znać wiadomości z mojego miastaData dodania komentarza: 17.01.2026, 20:09Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16
Reklama
Reklama