Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

20 lecie sekcji futbolowej klubu „Juventa”

Miłośnicy piłki nożnej i młodzi adepci futbolu mieli w sobotę powody do świętowania. Sekcja piłki nożnej Katolickiego Klubu Sportowego „Juventa” Starachowice, szkoląca dzieci i młodzież, obchodziła dwie dekady działalności. Sportowa gala odbyła się w Starachowickim Centrum Kultury. Wraz z jubilatami świętowali liczni goście.
20 lecie sekcji futbolowej klubu „Juventa”

Sekcja piłkarska Katolickiego Klubu Sportowego „Juventa” Starachowice świętowała w weekend 20 lat istnienia. Takie jubileusze to zawsze okazja do przypomnienia historii, do podsumowań i prezentacji osiągnięć. Futbolowa sekcja „Juventy” działająca od 1996 roku, również ma się czym pochwalić.

 

„Juventa” skupia się na wychowywaniu młodych futbolistów, odgrywa więc ważną rolę w uzupełnianiu sportowych luk pokoleniowych. Aktualnie szkoli 250 chłopców w wieku od 4 do 18 lat.

 

Uroczystość jubileuszowa „Juventy” odbyła się w Starachowickim Centrum Kultury. Zaproszenie na urodzinową galę przyjął Tomasz Domaradzki, wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Wśród gości byli też przedstawiciele samorządu miejskiego i powiatowego, honorowi członkowie klubu: Wiesław Słoka i Edward Płusa, sponsorzy, rodzice piłkarzy, byli zawodnicy oraz sympatycy. Galę otworzył Krzysztof Zuba, jeden z najdłuższych stażem trenerów klubu, który mówił o jego początkach. Uczestnicy obejrzeli też prezentację na temat historii futbolu w „Juvencie”. Uroczystość była okazją do wręczenia Złotych Odznak Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej dla długoletnich działaczy „Juventy”. Otrzymali je: Mieczysław Margula oraz Wiesław Słoka, były wiceprezes i prezes, związany z klubem aż od 16 lat.

 

Przyznano ponadto honorowe członkostwo klubu nowym osobom: Zbigniewowi Kroczkowi, Adamowi Węgrzeckiemu i Krzysztofowi Zubie. Były też podziękowania dla trenerów oraz ponad 20 sponsorów. Prezes „Juventy” odebrał gratulacje, podziękowania i prezenty. Paweł Brzozowski podkreśla, że klub pod jego kierownictwem będzie utrzymywał wysoki poziom wypracowany przez 20 lat działalności. 

Kliknij aby odtworzyć


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 6°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama