Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Na starachowickim rynku odbyło się ślubowanie uczniów ZDZ

11 kwietnia na placu rynkowym w Starachowicach odbyło się uroczyste ślubowanie klas mundurowych i niemundurowych Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Program rozpoczął się mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Następnie uczniowie przemaszerowali na starachowicki rynek.
Kliknij aby odtworzyć

W tym roku na placu rynkowym ślubowało łącznie 77 uczniów. Byli to uczniowie Technikum im. Wojska Polskiego w Starachowicach oraz uczniowie Technikum im. Gen. Władysława Andersa w Opatowie. Program wydarzenia obejmował uroczystą defiladę, występ kompanii reprezentacyjnych czy prezentację wyposażenia Wojska Polskiego.

Dyrektorka starachowickiego ZDZ, Dorota Glina podkreśliła, że dzień ślubowania jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu każdego młodego człowieka, bo to pierwsze kroki w podejmowaniu ważnych decyzji, które zaważają na przyszłości.

Obecni na miejscu samorządowcy podkreślali, że sama uroczystość ma wielką wagę nie tylko dla młodzieży, ale też i dla gminy czy powiatu.

Uczniowie klas I z Zakładu Doskonalenia Zawodowego z wyrazami szacunku podziękowali zarówno swoim pedagogom, jak i rodzicom, za możliwość rozwijania swoich ambicji.

- Za doświadczenie tak wyjątkowej chwili, dziękujemy Panu prezesowi ZDZ Jerzemu Wątrobie, dziękujemy dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom, którzy pomagają nam w życiowych wyborach, kształtujących nasz intelektualnie i duchowo. Rodzicom dziękujemy za nieustające wsparcie i zrozumienie, wasza obecność dodaje nam sił w dążeniu do naszych marzeń i celów – mówiła Hanna Sar, uczennica 1 klasy.

Po wydarzeniu obecni na placu rynkowym mogli spróbować wojskowej grochówki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 5°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama