Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 07:35
Reklama

Kolejna edycja Festiwalu Nauki za nami! Dla młodych było wiele atrakcji

30 maja na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyło się cykliczne wydarzenie pn. Festiwal Nauki. Wydarzenie skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych wypełnione było ofertami uczelni oraz szkół technicznych.
Kliknij aby odtworzyć

Na miejscu – jak co roku – pokolenia w pewien sposób znalazły swój wspólny mianownik, jakim jest chęć pozyskiwania wiedzy. Z jednej strony uczniowie, z drugiej naukowcy, praktycy i środowiska pro naukowe. To niesamowita okazja, by młodzież starachowicka mogła stanąć jeszcze bliżej wiedzy.

W czasie Festiwalu Nauki w Kinie Kotłownia odbywał się konkurs prac naukowych. Autorskie doświadczenia i eksperymenty uczniów ze Starachowic były przez nich prezentowane dla szerszego grona. 

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, przyjechał do Muzeum Przyrody i Techniki z bogatą ofertą wydziałów dot. Nauk ścisłych. Nie brakło żywych organizmów, czy stacji pomiarów meteorologicznych.

Na XII Festiwalu Nauki nie brakło też rozwiązań Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, oddział w Starachowicach. Uczniowie przyjechali z wirtualną strzelnicą, goglami VR czy maszynami do projektowania haftu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 5°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama