Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Adam Wasiak nowym dyrektorem generalnym Lasów Państwowych

Minister klimatu i środowiska, Paulina Hennig-Kloska powołała na stanowisko dyrektora generalnego Lasów Państwowych Adama Wasiaka, który dotychczas kierował Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Radomiu.
Adam Wasiak nowym dyrektorem generalnym Lasów Państwowych

Doceniając dorobek i doświadczenie zawodowe, powołałam Adama Wasiaka na stanowisko dyrektora generalnego Lasów Państwowych. Lasy Państwowe zarządzają wyjątkowym dziedzictwem przyrodniczym Polski, które wymaga szczególnej pielęgnacji i nadzoru, tym bardziej w dobie zmian klimatu i coraz trudniejszych wyzwań, które stoją przed nami

– powiedziała Paulina Hennig-Kloska. 

Nowy dyrektor generalny Lasów Państwowych ukończył studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim i kurs MBA w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ma również dyplom Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. 

Adam Wasiak był dyrektorem generalnym Lasów Państwowych w latach 2012–2015, w latach 2017-2024 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej. Od 2024 roku jest dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. 

Jest też kierownikiem projektu Wetlands Green Life, inicjatywy LIFE UE, której celem jest odnowa i ochrona terenów podmokłych, torfowisk i bagien w Polsce.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 5°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Dariusz JuskowiakTreść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologiData dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELSAutor komentarza: Tomek KTreść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagającyData dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcyAutor komentarza: Nokia)Treść komentarza: Chcę znać wiadomości z mojego miastaData dodania komentarza: 17.01.2026, 20:09Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16Autor komentarza: Nokia)BarsTreść komentarza: Moje miasto moje wiadomości z miastaData dodania komentarza: 17.01.2026, 20:07Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16Autor komentarza: MikisBarsTreść komentarza: Lubię wiedzieć co się dzieje w moim miescieData dodania komentarza: 17.01.2026, 13:15Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16Autor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Czy będzie no kill bo tak to daję 2 miesiące i tam nie będzie ryb bo dziadki wszystko wyniosąData dodania komentarza: 27.11.2025, 22:15Źródło komentarza: Zalew Lubianka będzie otwarty dla wędkarzy z początkiem 2026 roku!
Reklama
Reklama