Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Bohaterska interwencja: 28-latka i 16-latek zatrzymują nietrzeźwą kierującą z dziećmi za kierownicą

Postawą godną naśladowania wykazała się wczoraj 28-letnia kobieta i 16-latek, którzy nie pozwolili odjechać samochodem nietrzeźwej kierującej. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że 36 – latka miała 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta miała zamiar kierować w takim stanie pojazdem z trójką dzieci w wieku od 2 do 8 lat. Teraz za skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie grozi jej kara do 3 lat pobawienia wolności.
Bohaterska interwencja: 28-latka i 16-latek zatrzymują nietrzeźwą kierującą z dziećmi za kierownicą

Wczoraj po godzinie 15 do dyżurnego starachowickiej komendy wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie gminy Mirzec 28-latka uniemożliwiła jazdę kierującej pod wpływem alkoholu. Zgłaszająca widziała jak kobieta spożywała alkohol, a gdy wsiadła do hyundaia, w którym była trójka dzieci i chciała odjechać, ta uniemożliwiła jej dalszą jazdę.  Zgłaszającej w ujęciu 36-letniej mieszkanki Radomia pomógł 16 –latek. Po przybyciu na miejsce policjantów, szybko okazało się, że kobieta miała 1,5 promila alkoholu w organizmie. Radomiance policjanci zatrzymali prawo jazdy i teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczyła się przez sądem. Dzieci w wieku od 2 do 8 lat zostały przekazane pod opiekę członkowi rodziny.

Za popełnione przestępstwo 36-letniej kobiecie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Przypominamy! Jeżeli jesteś świadkiem przestępstwa, jeżeli widzisz, że ktoś łamie prawo, bądź narusza porządek publiczny, wykonaj telefon na numer alarmowy. To nic nie kosztuję, a może uratować czyjeś życie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pochmurnie

Temperatura: 6°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Dariusz JuskowiakTreść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologiData dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELSAutor komentarza: Tomek KTreść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagającyData dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcyAutor komentarza: Nokia)Treść komentarza: Chcę znać wiadomości z mojego miastaData dodania komentarza: 17.01.2026, 20:09Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16Autor komentarza: Nokia)BarsTreść komentarza: Moje miasto moje wiadomości z miastaData dodania komentarza: 17.01.2026, 20:07Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16Autor komentarza: MikisBarsTreść komentarza: Lubię wiedzieć co się dzieje w moim miescieData dodania komentarza: 17.01.2026, 13:15Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16Autor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Czy będzie no kill bo tak to daję 2 miesiące i tam nie będzie ryb bo dziadki wszystko wyniosąData dodania komentarza: 27.11.2025, 22:15Źródło komentarza: Zalew Lubianka będzie otwarty dla wędkarzy z początkiem 2026 roku!
Reklama
Reklama