Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 11 sierpnia 2026 16:35
Reklama

Samorząd Pawłowa z nowym planem finansowym

„-To rekordowy budżet w historii gminy” – tak określił wójt Pawłowa Marek Wojtas uchwalony w czwartek plan finansowy gminy. Samorząd Pawłowa będzie w nowym roku dysponował kwotą ponad 61 mln zł. Budżet zasilą dotacje unijne oraz pieniądze przekazane przez rząd na program „500+”. Sztandarową inwestycją będzie budowa hali sportowej.
Samorząd Pawłowa z nowym planem finansowym

Wczorajsze posiedzenie Rady Gminy w Pawłowie było sesją budżetową. Radni uchwalali jeden z najważniejszych dokumentów samorządowych. Wójt Marek Wojtas bardzo wysoko ocenia budżet 2017 roku. Jego zdaniem to przedsięwzięcie wyjątkowo ambitne zarówno po stronie dochodów, jak i inwestycji.

 

Największą inwestycją nie tylko w przyszłorocznym budżecie, ale, jak podkreśla wójt, w całej historii gminy, jest warta niemal 7 mln zł hala sportowa przy Zespole Szkół w Pawłowie.

 

Samorząd Pawłowa planuje także inwestycje w miejscowościach: Szerzawy, Łomno, Rzepin i Radkowice.

 

Wójt, z którym rozmawialiśmy przed sesją był optymistą w kwestii poparcia budżetu przez radnych.

Kliknij aby odtworzyć


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 22°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: mała Treść komentarza: Powiem podobnie jak pan prezydent- niech się pani ogarnie!! Proszę przestać gloryfikować PiS. Wszyscy wiemy jak to wszystko działało. W opiece zdrowotnej zawsze źle się działo. Lekarze byli i są pazerni a ustawy pozwalające na tak wysokie zarobki zostały wymyślone podczas rządzenia PiS. Ilu lekarzy pracowało w zazębiających się godzinach pracy ? Pracowałam i pamiętam to.. Data dodania komentarza: 4.08.2026, 23:57 Źródło komentarza: Posłanka PiS komentuje aferę związaną z warszawskim Szpitalem Południowym Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Witam. Może ktoś wreszcie pomyśli o połączeniu ul. Piłsudskiego z połuniem Starachowic bo z ul. Piłsudskiego nie ma się jak dostać na południe. Na aleję Armii Krajowej autobusy jeżdżą co 10 minut. Dlaczego? Data dodania komentarza: 6.07.2026, 18:56 Źródło komentarza: Dodatkowa linia autobusowa Autor komentarza: twoja madka Treść komentarza: dokładnie tak Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:15 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ja Treść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40 Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji! Autor komentarza: Maniek z Nowej Słupii Treść komentarza: Jebać star ! Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ArkadiuszKi Treść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210 Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49 Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczym
Reklama
Reklama