Tegoroczna, wyjątkowa edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Sport łączy pokolenia”. Było to szczególne wydarzenie, które połączyło poezję ze sztuką oraz sportowymi wspomnieniami ważnych postaci ze Starachowic.
Zebrani byli pod wrażeniem jak wielka jest wiedza występujących, którzy wspominali nie tylko postacie sportowe z przeszłości, ale i obecne nazwiska wynoszące Starachowice na mapę sportową kraju czy świata.
Jury nie miało łatwego zadania, gdyż już po raz 5 prezentujący poezję pokazali, jak wysoki poziom ma Miejski Konkurs Literacki „Starachowice słowem malowane”.
Nie brakło też akcentów artystycznych, które podniosły rangę wydarzenia.
Reklama
Wyłoniono Mistrza Słowa Szkół Podstawowych 2026. Za nami V Miejski Konkurs Literacki
Finał V Miejskiego Konkursu Literackiego odbył się na scenie w Szkole Podstawowej nr 9 w Starachowicach. Zebrani uczniowie ze szkół podstawowych mogli przedstawić swoje przygotowane wiersze przed jury, które wyłoniło zwycięzcę – Agatę Koszarską ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach.
- 24.02.2026 15:57
Reklama







Napisz komentarz
Komentarze