Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Inspektor ochrony środowiska uspokaja: powietrze w powiecie starachowickim jest o 20 % czystsze, niż w Kielcach

Powietrze nad Kielcami było wczoraj i dziś mocno zanieczyszczone, jednak, jak podkreśla Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, nie w takim stopniu, by zagrożone było zdrowie ludzi. W Starachowicach mieszkańcy mogli oddychać w miarę spokojnie. Tu normy były lepsze o około 20%.
Inspektor ochrony środowiska uspokaja: powietrze w powiecie starachowickim jest o 20 % czystsze, niż w Kielcach

Znów pogorszyła się jakość powietrza w województwie świętokrzyskim. Najtrudniej oddycha się mieszkańcom Kielc. Wyznacznikiem zanieczyszczeń jest stężenie w powietrzu szkodliwego pyłu drobnego. Sytuacja jest alarmująca wtedy, gdy wynik przekracza 200 mikrogramów pyłów na metr 3. W Kielcach było wczoraj 80 mikrogramów.

 

Jak podkreśla Joanna Jędras sytuacja jest dynamiczna. Poziom zanieczyszczeń zmienia się co jakiś czas.

 

Dane zebrane w powiecie starachowickim są szacunkowe, ponieważ nie ma tu stacji automatycznego pomiaru zanieczyszczeń, ale Inspektorat zinterpretował je jako korzystne dla regionu.

 

Inspektorat nie ma wątpliwości, co najbardziej zatruwa powietrze.

Kliknij aby odtworzyć


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pochmurnie

Temperatura: 4°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama
Reklama