Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W Szkółce Rzeźbiarskiej Kazimierza Kopcia uczniowie spędzają ferie wśród zapachu drewna

Nauka rzeźbienia w drewnie to niecodzienna propozycja dla dzieci i młodzieży. Ale w Szkółce Rzeźbiarskiej działającej w ramach Starachowickiego Centrum Kultury uczniowie w taki właśnie sposób spędzają ferie. I nie narzekają na nudę, bo możliwość własnoręcznego wykonania drewnianych figurek bardzo przypadła im do gustu.
W Szkółce Rzeźbiarskiej Kazimierza Kopcia uczniowie spędzają ferie wśród zapachu drewna

Szkółka Rzeźbiarska przy ulicy Leśnej w Starachowicach już od lat organizuje wolny czas dzieciom i młodzieży. Lekcje artystycznej obróbki drewna prowadzone przez znanego artystę Kazimierza Kopcia cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem. Tak jest i w czasie trwających właśnie ferii. Instruktor i jego młodzi podopieczni od kilku dni pracowicie i twórczo spędzają wolne godziny.

 

Oprócz pracy zespołowej, z której efektów skorzystają starachowickie placówki, każde dziecko wykonuje też indywidualnie to, co podpowie mu wyobraźnia.

 

Mała Nadia jest najlepszym dowodem na to, że rzeźbienie w drewnie to świetna propozycja nawet dla maluchów.

 

Wszystkie rzeźby po wykonaniu są malowane, co stanowi dodatkową atrakcję dla dzieci. Artystyczny plon szkółki zostanie pokazany na zakończenie ferii. Specjalna wystawa planowana jest w Starachowickim Centrum Kultury, w ramach którego działa rzeźbiarska akademia.

Kliknij aby odtworzyć


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie małe

Temperatura: 6°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama