Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 30 kwietnia 2026 09:21
Reklama

Historyczna wieczornica z okazji 72 - rocznicy zakończenia II wojny światowej

Także działacze Ligi Obrony Kraju oraz Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Starachowicach uczcili zakończenie II wojny światowej. Okolicznościowa wieczornica w Spółdzielczym Domu Kultury była okazją do przybliżenia zebranym wydarzeń z 9 maja 1945 roku, a także wrażeń artystycznych. Wysłuchano występu starachowickich harcerzy oraz koncertu zespołu „Wiarusy”.
Historyczna wieczornica z okazji 72 - rocznicy zakończenia II wojny światowej

 

Organizatorami obchodów 72 rocznicy zakończenia II wojny światowej był zarząd powiatowy Ligi Obrony Kraju oraz Klub Żołnierzy Rezerwy LOK. Zaproszeni spotkali się wczoraj po południu w Spółdzielczym Domu Kultury. Wśród gości był m.in. radny miejski SLD Sylwester Kwiecień, Włodzimierz Werys, przewodniczący zarządu powiatowego LOK w Starachowicach oraz generał Jan Grudniewski, dowódca Polskich Drużyn Strzeleckich.
Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego z towarzyszeniem Zespołu Estradowego „Wiarusy” zebrani wysłuchali przemówienia radnego powiatowego Pawła Lewkowicza. Podkreślił w nim, że na szacunek zasługują żołnierze wszystkich polskich zgrupowań walczących w II wojnie światowej, zarówno „kościuszkowcy”, którzy bili się o wolną Polskę u boku radzieckiej Armii Czerwonej, jak i formacje wrogo nastawione do stalinowskiej Rosji.

W części artystycznej wystąpiła 100- ta Drużyna Harcerska „Wataha” kierowana przez Konrada Ćwika. Młode wokalistki zaprezentowały się w repertuarze patriotycznym, m.in. zaśpiewały nastrojową balladę o legendarnym majorze AK Janie Piwniku „Ponurym”.

Po harcerzach wystąpił Zespół Estradowy LOK „Wiarusy” z wiązanką pieśni żołnierskich.

Kliknij aby odtworzyć


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pochmurnie

Temperatura: 6°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1031 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jaTreść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji!Autor komentarza: Maniek z Nowej SłupiiTreść komentarza: Jebać star !Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądoweAutor komentarza: ArkadiuszKiTreść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczymAutor komentarza: Dariusz JuskowiakTreść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologiData dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELSAutor komentarza: Tomek KTreść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagającyData dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcyAutor komentarza: Nokia)Treść komentarza: Chcę znać wiadomości z mojego miastaData dodania komentarza: 17.01.2026, 20:09Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16
Reklama
Reklama