Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 11 sierpnia 2026 15:32
Reklama

Radni Pawłowa zlikwidowali dwie szkoły

Likwidacja dwóch placówek oświatowych i ślubowanie nowego radnego to jedne z głównych punktów obrad Rady Gminy w Pawłowie. Samorządowcy podjęli także decyzję o zaciągnięciu pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie budowy kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łomno.
Kliknij aby odtworzyć

Obrady Rady Gminy w Pawłowie rozpoczęły się uzupełnieniem składu organu. Było to konieczne po śmierci jednego z samorządowców, który w radzie reprezentował miejscowości Chybice, Ambrożów i Wawrzeńczyce. W wyniku przeprowadzonych wyborów w skład rady wszedł Krzysztof Cieślik.

 

Krzysztof Cieslik złożył podczas sesji uroczyste ślubowanie. Nowy radny nie reprezentuje żadnego ugrupowania politycznego, ale zapowiada wsparcie pracy wójta oraz działalność na rzecz mieszkańców swojego okręgu wyborczego.

 

W dalszej części obrad samorządowcy przyjęli dwie uchwały związane z likwidacja filii szkół podstawowych w Starym Bostowie i Rzepinku. Jak informuje wójt gminy Pawłów Marek Wojtas placówki nie funkcjonowały już od września ubiegłego roku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 21°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 25 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: mała Treść komentarza: Powiem podobnie jak pan prezydent- niech się pani ogarnie!! Proszę przestać gloryfikować PiS. Wszyscy wiemy jak to wszystko działało. W opiece zdrowotnej zawsze źle się działo. Lekarze byli i są pazerni a ustawy pozwalające na tak wysokie zarobki zostały wymyślone podczas rządzenia PiS. Ilu lekarzy pracowało w zazębiających się godzinach pracy ? Pracowałam i pamiętam to.. Data dodania komentarza: 4.08.2026, 23:57 Źródło komentarza: Posłanka PiS komentuje aferę związaną z warszawskim Szpitalem Południowym Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Witam. Może ktoś wreszcie pomyśli o połączeniu ul. Piłsudskiego z połuniem Starachowic bo z ul. Piłsudskiego nie ma się jak dostać na południe. Na aleję Armii Krajowej autobusy jeżdżą co 10 minut. Dlaczego? Data dodania komentarza: 6.07.2026, 18:56 Źródło komentarza: Dodatkowa linia autobusowa Autor komentarza: twoja madka Treść komentarza: dokładnie tak Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:15 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ja Treść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40 Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji! Autor komentarza: Maniek z Nowej Słupii Treść komentarza: Jebać star ! Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ArkadiuszKi Treść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210 Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49 Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczym
Reklama
Reklama