Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 16 lipca 2026 21:49
Reklama

Dąb w Klepaczach w finale konkursu „Drzewo Roku”

Dąb Partyzantów rosnący w Klepaczach w gminie Brody jako jedyny z naszego województwa ma szansę na zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie „ Drzewo Roku 2017". Znalazł się w grupie szesnastu finalistów z całej Polski. O wyborze lidera plebiscytu zadecydują internauci.
Kliknij aby odtworzyć

Do końca czerwca trwa internetowe głosowanie w konkursie Drzewo Roku 2017. Organizatorem plebiscytu jest Klub Gaja. Wśród 16 finalistów akcji znajduje się Dąb Partyzantów rosnący niedaleko leśniczówki w Klepaczach w gminie Brody. Dąb był niemym świadkiem wielu historycznych wydarzeń. Pierwsze wzmianki o nim pojawiają się w księgach kryneckiej parafii i dotyczą czasów I wojny światowej.

 

Mieszkańcy kryneckiej parafii znaleźli schronienie w lesie położonym obok dzisiejszej leśniczówki Klepacze. Odwiedzał ich tam proboszcz z posługą duszpasterską.

 

Kolejne wzmianki o dębie pojawiają się w czasie II wojny światowej. Wtedy pod drzewem gromadzili się żołnierze Armii Krajowej - składali pod dębem przysięgi i spotykali się przed wymarszem na akcje.

 

Głosy na Dąb Partyzantów można oddawać do końca czerwca na stroni internetowej drzeworoku.pl. Według stanu na dzień 9 czerwca dąb uzyskał 48 głosów i zajmuje 12 pozycje.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 22°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Witam. Może ktoś wreszcie pomyśli o połączeniu ul. Piłsudskiego z połuniem Starachowic bo z ul. Piłsudskiego nie ma się jak dostać na południe. Na aleję Armii Krajowej autobusy jeżdżą co 10 minut. Dlaczego? Data dodania komentarza: 6.07.2026, 18:56 Źródło komentarza: Dodatkowa linia autobusowa Autor komentarza: twoja madka Treść komentarza: dokładnie tak Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:15 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ja Treść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40 Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji! Autor komentarza: Maniek z Nowej Słupii Treść komentarza: Jebać star ! Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ArkadiuszKi Treść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210 Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49 Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczym Autor komentarza: Dariusz Juskowiak Treść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologi Data dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57 Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELS
Reklama
Reklama