Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 czerwca 2025 20:06
Reklama

Walczą o park w Pokrzywnicy

Mieszkańcy sołectwa Pokrzywnica w gminie Pawłów walczą o zabytkowy park podworski. Trwa rejestracja stowarzyszenia, które we współpracy z gminą ma zrewitalizować i zagospodarować ten teren.
Reklama
Walczą o park w Pokrzywnicy

Niemal 4 ha park we wsi Pokrzywnica w gminie Pawłów jest pozostałością po dworskim majątku, z którego do dziś zachował się tylko spichlerz, wybudowany w XIX wieku. Nieruchomość obejmuje zabytkowy park podworski oraz budynek byłej szkoły podstawowej położonej w jego głębi. Teren częściowo przylega do linii brzegowej zbiornika wodnego „Wióry”. Park został wpisany do rejestru zabytków województwa świętokrzyskiego. Od lat poszukiwano pomysłu i funduszy na zagospodarowanie tego terenu, który rok temu próbowano nawet sprzedać.

Reklama

 

Zgody na sprzedaż nie wyrazili okoliczni mieszkańcy. Również wójt gminy Pawłów Marek Wojtas nie był zwolennikiem tego rozwiązania. Teraz zasugerował inne wyjście z tej sytuacji.

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Pokrzywnicy i Doliny Pokrzywianki obecnie czeka na rejestrację. Stosowne dokumenty trafiły do Sądu Rejonowego w Kielcach. Jednym z głównych celów powołania organizacji jest właśnie rewitalizację, zagospodarowanie i prowadzenie zabytkowego parku podworskiego w Pokrzywnicy.

Kliknij aby odtworzyć


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 18°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Wi3ckowski janTreść komentarza: Pragnę znać wiadomości z mojego miasta mieszkam tu od1949 rokuData dodania komentarza: 20.06.2025, 18:44Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2025-06-20Autor komentarza: małaTreść komentarza: Wstyd tu mieszkać.Data dodania komentarza: 2.06.2025, 09:32Źródło komentarza: Karol Nawrocki wygrał II turę wyborów prezydenckich. Znamy wyniki wyborów w powiecie!Autor komentarza: S.G. Street GangstaTreść komentarza: oszukane braun nie wygrał!!! TUSK PRZYLECIAŁ I ZMAZAŁData dodania komentarza: 19.05.2025, 23:14Źródło komentarza: Wyniki głosowania w I turze wyborów w powiecie i gminie StarachowiceAutor komentarza: małaTreść komentarza: Starachowiczanie lubią oszustów i przekręciarzy. WSTYD !!!!Data dodania komentarza: 19.05.2025, 09:58Źródło komentarza: Wyniki głosowania w I turze wyborów w powiecie i gminie StarachowiceAutor komentarza: Pelagia PołetekTreść komentarza: Ale to nieprawda, że nie ma specjalistów operujących przyzwojaki. Fakt, to rzadkie guzy i trudno je zdiagnozować, ale jeśli już jest diagnoza, wystarczy zgłosić się na Banacha. Profesor Kazimierz Niemczyk od lat specjalizuje się w ich resekcji. Szpital WUM Banacha Warszawa. Wiem, bo tez miałam tego guza i byłam operowana właśnie tam.Data dodania komentarza: 11.05.2025, 21:45Źródło komentarza: Ważna zbiórka dla jednego z mieszkańców Starachowic. Mama Grzegorza prosi o pomocAutor komentarza: Pietrzyk JerzyTreść komentarza: Niektóre busy mają zrobiony rozkład przez Urząd Marszałkowski w Kielcach i proszę o informację tego rodzaju Przesyłaj z wyprzedzeniem przynajmniej dwa tygodnie do Urzędu Marszałkowskiego aby ten zdążył zrobić zmiany w jeździe po StarachowicachData dodania komentarza: 25.04.2025, 15:57Źródło komentarza: Kolejne utrudnienia w ruchu w dolnych Starachowicach
Reklama
Reklama