Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 grudnia 2025 00:25
Reklama

Starachowiczanie przeciwko projektowi wprowadzającemu nowy zakaz aborcji

W Starachowicach po raz kolejny odbył się tzw. Czarny Wtorek, czyli protest zorganizowany z inicjatywy Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego. Na Rynku zebrało się kilkadziesiąt osób, by wyrazić swój sprzeciw wobec planów zakazu aborcji ciężko chorych lub kalekich płodów. Zbierano podpisy pod projektem „Ratujmy Kobiety 2017", który zakłada m.in. wykonywanie legalnych zabiegów do 12. tygodnia ciąży.
Kliknij aby odtworzyć

M.in. takie hasła skandowały osoby zebrane na Rynku w Starachowicach na „Czarnym Wtorku”- manifestacji sprzeciwu wobec próby zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych. Odbyły się one w wielu miejscach kraju z inicjatywy nieformalnej organizacji obywatelskiej: Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Mimo, że tematem protestów były sprawy wybitnie kobiece, na starachowicki Rynek przyszły nie tylko panie. Była również spora grupa mężczyzn. Jednoczyła ich niezgoda na inicjatywę fundacji Życie i Rodzina.

 

Jako kontrinicjatywę Ogólnopolski Strajk Kobiet proponuje liberalizację prawa aborcyjnego w ramach projektu „Ratujmy Kobiety”.

 

W czasie starachowickiej manifestacji była okazja do poparcia tej inicjatywy. Pod projektem można się było podpisać na miejscu lub zabrać listy do zbiórki podpisów w terenie. Spotkaniu towarzyszył odtwarzany z głośnika „Czarny Walc”, który urósł do rangi hymnu, opozycyjnego wobec rządów PiS, Komitetu Obrony Demokracji. Niektórzy z protestujących mieli też ze sobą transparenty z napisami podkreślającymi prawo każdego człowieka do dokonywania wolnego wyboru.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 1°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama