Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 13 sierpnia 2026 09:24
Reklama

W kolejce do przedszkola

Ruszył nabór do starachowickich przedszkoli. W związku ze zmianą przepisów może zabraknąć miejsc dla 3-latków. Według pierwszych danych wynikających z deklaracji rodziców dzieci, które opuszczą w tym roku przedszkola na 4, 5 i 6 – latków czeka około 200 miejsc w 8 placówkach. Nabór potrwa do końca marca.
W kolejce do przedszkola

Ruszył nabór do przedszkoli w Gminie Starachowice. Wnioski można składać do końca miesiąca za pomocą specjalnego formularza internetowego. Chętnych nie brakuje.

 

Na dzień dzisiejszy władze gminy mają jedynie dane szacunkowe jeśli chodzi o ilość wolnych miejsc w przedszkolach w nowym roku szkolnym. W poprzednich latach wolnych miejsc było około 400, w tym będzie na pewno mniej.

 

W tym roku dzieci 6-letnie zobowiązane są do nauki w tzw. „zerówce”, natomiast dla dzieci 4 i 5-letnich chętnych do nauki w przedszkolu gmina musi zapewnić miejsce. Od przyszłego roku kalendarzowego będzie tak również w przypadku dzieci 3-letnich.

 

Zmiana wieku obowiązku szkolnego wywołała również zamieszanie wśród nauczycieli w szkołach podstawowych. Prezydent Jerzy Miśkiewicz nie przewiduje jednak grupowych zwolnień kadry nauczycielskiej.

Kliknij aby odtworzyć


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 15°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1029 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: mała Treść komentarza: Powiem podobnie jak pan prezydent- niech się pani ogarnie!! Proszę przestać gloryfikować PiS. Wszyscy wiemy jak to wszystko działało. W opiece zdrowotnej zawsze źle się działo. Lekarze byli i są pazerni a ustawy pozwalające na tak wysokie zarobki zostały wymyślone podczas rządzenia PiS. Ilu lekarzy pracowało w zazębiających się godzinach pracy ? Pracowałam i pamiętam to.. Data dodania komentarza: 4.08.2026, 23:57 Źródło komentarza: Posłanka PiS komentuje aferę związaną z warszawskim Szpitalem Południowym Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Witam. Może ktoś wreszcie pomyśli o połączeniu ul. Piłsudskiego z połuniem Starachowic bo z ul. Piłsudskiego nie ma się jak dostać na południe. Na aleję Armii Krajowej autobusy jeżdżą co 10 minut. Dlaczego? Data dodania komentarza: 6.07.2026, 18:56 Źródło komentarza: Dodatkowa linia autobusowa Autor komentarza: twoja madka Treść komentarza: dokładnie tak Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:15 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ja Treść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40 Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji! Autor komentarza: Maniek z Nowej Słupii Treść komentarza: Jebać star ! Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ArkadiuszKi Treść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210 Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49 Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczym
Reklama
Reklama