Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 18 maja 2025 06:21
Reklama

Wigilia stowarzyszenia wspierającego niepełnosprawnych

W Starachowickim Stowarzyszeniu Niepełnosprawni Plus już czuć bajkową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Zarząd i członkowie organizacji zaprosili swoich przyjaciół na doroczną tradycyjną wigilię. Z zaproszenia skorzystali m.in. prezydent Marek Materek oraz ks. Artur Lach, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć

W cudowny świąteczny nastrój wprowadziła uczestników wigilijnej kolacji Starachowickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawni Plus rozśpiewana grupa „Daję Słowo”. Uczestnicy spotkali się w Hotelu Senator. Rolę gospodyni pełniła prezes organizacji Alicja Czarnecka, a wśród gości znaleźli się m.in. członek zarządu powiatu Andrzej Sendecki, prezydent Starachowic Marek Materek, radni miejscy, przedstawiciele placówek pomocy społecznej, a także ks. Artur Lach, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego, który w okolicznościowym przemówieniu nawiązał do charakterystycznej cechy zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, jaką jest szukanie bliskości innych ludzi.

Reklama

 

Następnie poprowadził krótkie nabożeństwo. Znana wszystkim kolęda „Wśród nocnej ciszy”, którą zaśpiewali uczestnicy, przygotowała ich na nieodłączny wigilijny ceremoniał: dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bojka 12.12.2017 09:54
Wielebnego posła nie zaproszono? Czy nie przyszedł?

Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 6°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Pelagia PołetekTreść komentarza: Ale to nieprawda, że nie ma specjalistów operujących przyzwojaki. Fakt, to rzadkie guzy i trudno je zdiagnozować, ale jeśli już jest diagnoza, wystarczy zgłosić się na Banacha. Profesor Kazimierz Niemczyk od lat specjalizuje się w ich resekcji. Szpital WUM Banacha Warszawa. Wiem, bo tez miałam tego guza i byłam operowana właśnie tam.Data dodania komentarza: 11.05.2025, 21:45Źródło komentarza: Ważna zbiórka dla jednego z mieszkańców Starachowic. Mama Grzegorza prosi o pomocAutor komentarza: Pietrzyk JerzyTreść komentarza: Niektóre busy mają zrobiony rozkład przez Urząd Marszałkowski w Kielcach i proszę o informację tego rodzaju Przesyłaj z wyprzedzeniem przynajmniej dwa tygodnie do Urzędu Marszałkowskiego aby ten zdążył zrobić zmiany w jeździe po StarachowicachData dodania komentarza: 25.04.2025, 15:57Źródło komentarza: Kolejne utrudnienia w ruchu w dolnych StarachowicachAutor komentarza: Pietrzyk JerzyTreść komentarza: Niektóre busy mają zrobiony rozkład przez Urząd Marszałkowski w Kielcach i proszę o informację tego rodzaju Przesyłaj z wyprzedzeniem przynajmniej dwa tygodnie do Urzędu Marszałkowskiego aby ten zdążył zrobić zmiany w jeździe po StarachowicachData dodania komentarza: 25.04.2025, 15:54Źródło komentarza: Kolejne utrudnienia w ruchu w dolnych StarachowicachAutor komentarza: rowerTreść komentarza: piotrek nie pultaj sie, nic mi sie nie stałoData dodania komentarza: 19.04.2025, 02:15Źródło komentarza: Kierowca busa z dziećmi został zatrzymany. Miał 3 promileAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: Kawwł s___syna brak słowData dodania komentarza: 2.04.2025, 13:13Źródło komentarza: Kierowca busa z dziećmi został zatrzymany. Miał 3 promileAutor komentarza: AnikaTreść komentarza: PŚDS pod kierownictwem Pani Bernaciak to jakieś nieporozumienie! Pani Bernaciak stosuje mobbing wobec swoich pracowników, jest w tym mistrzem a dostaje nagrodę finansowa na dzień Pracownika Socjalnego!!!! To jest kpina! Zmienia pracowników jak rękawiczki a jeśli ktoś jej się sprzeciwi to go zniszczy. To potwór a nie człowiekData dodania komentarza: 26.03.2025, 09:25Źródło komentarza: Od ponad roku działa Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy
Reklama
Reklama