Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Od ponad roku działa Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy

W styczniu ubiegłego roku otwarto Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy dla dorosłych z zaburzeniami psychicznymi. Powstała z inicjatywy władz powiatu placówka opiekuje się m.in. osobami cierpiącymi na autyzm i schorzenia pokrewne. Podopieczni znajdują tu namiastkę domu i uczą się funkcjonowania w codziennym życiu.
Kliknij aby odtworzyć

Rok temu udało się uruchomić w Starachowicach Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy dla dorosłych z zaburzeniami psychicznymi. Podległa samorządowi powiatowemu placówka mieści się w budynku sąsiadującym ze szpitalem przy ulicy Batalionów Chłopskich 29. Opiekuje się osobami cierpiącymi m.in. na autyzm i schorzenia pokrewne.

Reklama

 

Podopieczni Domu korzystają z terapii, której celem jest zarówno usprawnienie ich funkcji psychofizycznych, jak i nauka radzenia sobie w codziennym życiu.

 

Zajęcia odbywają się w profesjonalnie wyposażonych pracowniach.

 

Placówka oferuje terapię indywidualną i grupową. Obie te formy dostosowane są jednak do osobistych potrzeb każdego z uczestników.

 

Dom jest też bardzo przyjazny dla rodziców podopiecznych. Mogą oni bez przeszkód obserwować przebieg terapii i zdecydować, w którym momencie zostawić dziecko samo.

 

Metody stosowane w Środowiskowym Domu Samopomocy zdały egzamin. Rodzice bardzo wysoko oceniają jakość świadczonej tu opieki.

 

ŚDS jako młoda jednostka stawia na rozwój. W najbliższych planach jest zagospodarowanie otoczenia budynku: urządzenie ogrodu i siłowni plenerowej.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Anika 26.03.2025 09:25
PŚDS pod kierownictwem Pani Bernaciak to jakieś nieporozumienie! Pani Bernaciak stosuje mobbing wobec swoich pracowników, jest w tym mistrzem a dostaje nagrodę finansowa na dzień Pracownika Socjalnego!!!! To jest kpina! Zmienia pracowników jak rękawiczki a jeśli ktoś jej się sprzeciwi to go zniszczy. To potwór a nie człowiek

Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 16°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 21 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: S.G. Street GangstaTreść komentarza: oszukane braun nie wygrał!!! TUSK PRZYLECIAŁ I ZMAZAŁData dodania komentarza: 19.05.2025, 23:14Źródło komentarza: Wyniki głosowania w I turze wyborów w powiecie i gminie StarachowiceAutor komentarza: małaTreść komentarza: Starachowiczanie lubią oszustów i przekręciarzy. WSTYD !!!!Data dodania komentarza: 19.05.2025, 09:58Źródło komentarza: Wyniki głosowania w I turze wyborów w powiecie i gminie StarachowiceAutor komentarza: Pelagia PołetekTreść komentarza: Ale to nieprawda, że nie ma specjalistów operujących przyzwojaki. Fakt, to rzadkie guzy i trudno je zdiagnozować, ale jeśli już jest diagnoza, wystarczy zgłosić się na Banacha. Profesor Kazimierz Niemczyk od lat specjalizuje się w ich resekcji. Szpital WUM Banacha Warszawa. Wiem, bo tez miałam tego guza i byłam operowana właśnie tam.Data dodania komentarza: 11.05.2025, 21:45Źródło komentarza: Ważna zbiórka dla jednego z mieszkańców Starachowic. Mama Grzegorza prosi o pomocAutor komentarza: Pietrzyk JerzyTreść komentarza: Niektóre busy mają zrobiony rozkład przez Urząd Marszałkowski w Kielcach i proszę o informację tego rodzaju Przesyłaj z wyprzedzeniem przynajmniej dwa tygodnie do Urzędu Marszałkowskiego aby ten zdążył zrobić zmiany w jeździe po StarachowicachData dodania komentarza: 25.04.2025, 15:57Źródło komentarza: Kolejne utrudnienia w ruchu w dolnych StarachowicachAutor komentarza: Pietrzyk JerzyTreść komentarza: Niektóre busy mają zrobiony rozkład przez Urząd Marszałkowski w Kielcach i proszę o informację tego rodzaju Przesyłaj z wyprzedzeniem przynajmniej dwa tygodnie do Urzędu Marszałkowskiego aby ten zdążył zrobić zmiany w jeździe po StarachowicachData dodania komentarza: 25.04.2025, 15:54Źródło komentarza: Kolejne utrudnienia w ruchu w dolnych StarachowicachAutor komentarza: rowerTreść komentarza: piotrek nie pultaj sie, nic mi sie nie stałoData dodania komentarza: 19.04.2025, 02:15Źródło komentarza: Kierowca busa z dziećmi został zatrzymany. Miał 3 promile
Reklama
Reklama