Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W Starachowicach ruszył pokaz filmów zaangażowanych społecznie

Starachowiczanie już po raz trzeci mogą oglądać najlepsze filmy dokumentalne na temat praw człowieka, za sprawą 16 Objazdowego Festiwalu Filmowego Watch Docs. Wczoraj zainaugurowano to wydarzenie w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki łącząc je z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży. Jego uczestnicy przedstawili własną interpretacje tematu praw dziecka.
Kliknij aby odtworzyć

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach wystartował pokaz filmów na temat przestrzegania i łamania praw człowieka. Widzowie mają okazję zobaczyć wybrane dzieła z 16 Objazdowego Festiwalu Filmowego Watch Docs, który jest przeglądem dokumentów nakręconych przez reżyserów z całego świata. Starachowiczanie mogą już po raz trzeci uczestniczyć w tej międzynarodowej imprezie dzięki Stowarzyszeniu Lokalni.pl.

 

Inaugurację festiwalu połączono z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pod hasłem „Mały i duży” dla dzieci i młodzieży szkolnej. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić własne artystyczne przemyślenia na temat praw dziecka.

 

W każdej kategorii przyznano dwie równorzędne pierwsze nagrody oraz wyróżnienia. W grupie najmłodszej zwyciężyli: Sebastian Szewczyk i Aleks Wywiał z SP nr 10, w grupie średniej Julia Zaręba z Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach i Natalia Kamińska z SP nr 11. W najstarszej kategorii wiekowej pierwsze miejsca przyznano Mai Sosnowskiej i Małgorzacie Markowskiej, wychowankom POP.

 

Spotkanie z kinem zaangażowanym społecznie potrwa do soboty 9 czerwca. Impreza jest bezpłatna. Codziennie o godzinie 17.30 w muzealnym Kinie Kotłownia wyświetlane będą dwa filmy. Potem wykłady ekspertów i możliwość dyskusji, a następnie koncert. Tylko w sobotę nastąpi zmiana scenariusza. Bezpośrednio po projekcji o godz.19.00 spotkanie z prawdziwą gwiazdą – wybitnym aktorem Janem Nowickim.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pochmurnie

Temperatura: 4°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 3 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ArkadiuszKiTreść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczymAutor komentarza: Dariusz JuskowiakTreść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologiData dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELSAutor komentarza: Tomek KTreść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagającyData dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcyAutor komentarza: Nokia)Treść komentarza: Chcę znać wiadomości z mojego miastaData dodania komentarza: 17.01.2026, 20:09Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16Autor komentarza: Nokia)BarsTreść komentarza: Moje miasto moje wiadomości z miastaData dodania komentarza: 17.01.2026, 20:07Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16Autor komentarza: MikisBarsTreść komentarza: Lubię wiedzieć co się dzieje w moim miescieData dodania komentarza: 17.01.2026, 13:15Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16
Reklama
Reklama