Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 28 czerwca 2025 20:29
Reklama

Oryginalne obchody rocznicy powstania „Solidarności”

Niezwykle uroczyście przebiegły tegoroczne starachowickie obchody 38. rocznicy powstania „Solidarności”, zorganizowane przez Międzyzakładową Organizację Związkową NSZZ "Solidarność" w MAN Bus. Związkowcy i sympatycy organizacji uczcili tę rocznicę podczas „Rajdu szlakiem Solidarności” odwiedzając miejsca upamiętniające związek na terenie Starachowic.
Reklama
Oryginalne obchody rocznicy powstania „Solidarności”

Starachowicka „Solidarność” z centralą w firmie MAN Bus, obchodziła 38 rocznicę powstania swojego związku. Działacze uczcili ją w oryginalny sposób, wydarzeniem pod nazwą „Rajd szlakiem starachowickiej Solidarności”. Odwiedzili 4 miejsca na terenie miasta związane z historią organizacji. Pierwszym przystankiem była zlokalizowana na głównym budynku administracyjnym firmy MAN Bus tablica, upamiętniającą członków „S” z lat 1980 – 1981, założonej w dawnej Fabryce Samochodów Ciężarowych. Okolicznościowe przemówienie wygłosił przewodniczący Międzyzakładowej „S” w Starachowicach Jan Seweryn.

Reklama

 

Po złożeniu wiązanek i zapaleniu zniczy pod tablicą, uczestnicy udali się autokarem na plac kościoła p.w. świętej Trójcy, gdzie oddali hołd legendarnemu kapelanowi „S” księdzu Jerzemu Popiełuszki oraz słynnej działaczce Annie Walentynowicz. Modlitwy prowadził proboszcz parafii ksiądz Andrzej Rdzanek. Z kościoła związkowcy udali się w pochodzie aleją Armii Krajowej pod kamień na Rondzie „Solidarności”, gdzie po zapaleniu zniczy odśpiewano hymn związkowy. Ostatnim przystankiem na trasie rajdu był pomnik „Solidarności” pod kościołem Wszystkich Świętych, gdzie pomodlono się w intencji zmarłych działaczy związkowych.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 22°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: BushcrafterTreść komentarza: Nadleśnictwo Starachowice na szczęście nie obejmuje Sieradowickiego Parku Krajobrazowego. Park jest niemal cały objęty programem "Zanocuj w Lesie" i o ile dobrze pamiętam, na Polanie Langiewicza jest palenisko, gdzie legalnie można rozpalić ogień. Ale prawda jest taka, że nadleśnictwa powinny przygotować więcej miejsc pod ogniska. To wiele nie kosztuje. Trochę kamieni, tablica z instrukcjami, podłoże oczyszczone ze ściółki. Bo w przeciwnym razie ludzie będą palić na dziko. Pół biedy, jeśli będą to robić fani bushcraftu czy survivalu, którzy wiedzą jakie środki ostrożności zachować. Ale jeśli za ogień weźmie się amator, to to właśnie może bardzo źle się skończyć. A pociągnięcie do odpowiedzialności karnej takiego człowieka jest bardzo trudne, bo ciężko cokolwiek udowodnić.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 23:18Źródło komentarza: Nadleśnictwo zaprasza na wypoczynek w lesie. Warto pamiętać o bezpieczeństwie!Autor komentarza: PacjentTreść komentarza: Załoga radio i tomografii niech uważa jak sobie żartuje i kpi pod nosem z pacjentów. To słychać...Data dodania komentarza: 23.06.2025, 13:46Źródło komentarza: PZOZ w Starachowicach uzyskał normy ISOCERT. Audytorzy zauważyli dobrą jakość świadczonych usługAutor komentarza: Wi3ckowski janTreść komentarza: Pragnę znać wiadomości z mojego miasta mieszkam tu od1949 rokuData dodania komentarza: 20.06.2025, 18:44Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2025-06-20Autor komentarza: małaTreść komentarza: Wstyd tu mieszkać.Data dodania komentarza: 2.06.2025, 09:32Źródło komentarza: Karol Nawrocki wygrał II turę wyborów prezydenckich. Znamy wyniki wyborów w powiecie!Autor komentarza: S.G. Street GangstaTreść komentarza: oszukane braun nie wygrał!!! TUSK PRZYLECIAŁ I ZMAZAŁData dodania komentarza: 19.05.2025, 23:14Źródło komentarza: Wyniki głosowania w I turze wyborów w powiecie i gminie StarachowiceAutor komentarza: małaTreść komentarza: Starachowiczanie lubią oszustów i przekręciarzy. WSTYD !!!!Data dodania komentarza: 19.05.2025, 09:58Źródło komentarza: Wyniki głosowania w I turze wyborów w powiecie i gminie Starachowice
Reklama
Reklama