Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ostatni gimnazjaliści opuścili szkołę

Ostatni rocznik gimnazjalistów zakończył naukę w mirzeckiej szkole. W środę 19 czerwca absolwenci odebrali świadectwa, a czas działalności mirzeckiego gimnazjum dobiegł końca.
Ostatni gimnazjaliści opuścili szkołę

Za wieloletnią pracę nauczycielom, którzy przez lata tworzyli zręby społeczności Gimnazjum Publicznego w Mircu podziękował wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, który życzył nauczycielom wakacyjnego odpoczynku a także udanych kontynuacji karier poza strukturami gimnazjum. Wszyscy nauczyciele, którzy pracowali w gimnazjum otrzymali z rąk wójta Mirosława Seweryna symboliczne kwiaty.

 

Gimnazjum Publiczne w Mircu działało 20 lat. W tym czasie wykształciło ponad 2000 absolwentów. W placówce uczyło ponad 50 nauczycieli, pracowało też 15 pracowników obsługi. W ciągu 20 lat w szkole było 4 dyrektorów i 4 wicedyrektorów. W aspekcie materialnym gimnazjum to nowoczesny, bardzo dobrze wyposażony budynek wraz z halą sportową. Pierwszy rocznik zaczął tam naukę we wrześniu 1999 roku, dyrektorem został Marian Pietrkiewicz. W latach od 2001 do 2010 gimnazjum miało rokrocznie po 15 oddziałów. W 2003 roku w szkole utworzono oddziały integracyjne, w 2005 roku do użytku oddana została hala sportowa, a szkoła zyskała imię Jadwigi i Józefa Prendowskich, od 2007 roku dla uczniów prowadzone było doradztwo zawodowe finansowane z budżetu gminy. W 2017 roku oddziały gimnazjalne zostały włączone do struktur Szkoły Podstawowej w Mircu. 19 czerwca 2019 roku historia mirzeckiego gimnazjum dobiegła końca.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 9°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jaTreść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji!Autor komentarza: Maniek z Nowej SłupiiTreść komentarza: Jebać star !Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądoweAutor komentarza: ArkadiuszKiTreść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczymAutor komentarza: Dariusz JuskowiakTreść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologiData dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELSAutor komentarza: Tomek KTreść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagającyData dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcyAutor komentarza: Nokia)Treść komentarza: Chcę znać wiadomości z mojego miastaData dodania komentarza: 17.01.2026, 20:09Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16
Reklama
Reklama