Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 lutego 2026 08:53
Reklama

Powiat buduje nowoczesne pracownie dla Centrum Kształcenia Praktycznego

Przy ulicy 1-go Maja w Starachowicach trwają prace, których efektem będzie powstanie nowego ośrodka edukacji zawodowej prowadzonego przez Centrum Kształcenia Praktycznego. Kosztem niemal 6 mln zł budowana jest od podstaw jedna hala oraz modernizowana już istniejąca, w których siedzibę znajdą nowocześnie wyposażone pracownie. Zleceniodawcą inwestycji jest powiat starachowicki.
Kliknij aby odtworzyć

Od stycznia br. trwają prace budowlano - modernizacyjne, których efektem będzie powstanie w dwóch halach nowoczesnych pracowni nauki zawodu, kierowanych przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach.

 

Dzięki tej inwestycji Centrum Kształcenia Praktycznego zyska miejsce do nauczania na wysokim poziomie zawodów związanych z branżą motoryzacyjną, obróbką maszynową i ręczną, a także mechatroniką i rysunkiem technicznym.

 

Z nowego miejsca przy ulicy 1-go Maja w Starachowicach będą korzystać nie tylko uczniowie szkół zawodowych, ale i dorośli uczestnicy kursów, czy szkoleń. Będą tu także przeprowadzane egzaminy potwierdzające uzyskane kwalifikacje.

 

Prace budowlane mają się zakończyć 31 sierpnia, a w następnej kolejności będą wyposażane pracownie zawodowe w obu budynkach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pochmurnie

Temperatura: -16°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama
Reklama