Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 23:56
Reklama

Po 2 latach od likwidacji nie ustaje batalia o powrót klinik serca

Polsko - Amerykańskie Kliniki Serca zaprzestały działalności w Starachowicach w październiku 2017 roku, mimo to pacjenci z godną podziwu determinacją nadal walczą o jej powrót. Wspiera ich skarżyska posłanka Platformy Obywatelskiej Marzena Okła - Drewnowicz. Działania skupiają się teraz na uchronieniu przed zamknięciem poradni kardiologicznej.
Kliknij aby odtworzyć

Polsko - Amerykańskie Kliniki Serca przed dwoma laty zamknęły w Starachowicach swoje odziały: kardiologiczny i chirurgii naczyń krwionośnych po tym, gdy nie otrzymały kontraktu z Narodowego Funduszu Zdrowia. Od tego czasu zdesperowani pacjenci z powiatów starachowickiego, a także skarżyskiego podejmowali mnóstwo prób reaktywacji bardzo cenionej przez nich placówki. Od pewnego czasu mogą liczyć na gesty solidarności ze strony Marzeny Okły – Drewnowicz, skarżyskiej posłanki Platformy Obywatelskiej. Parlamentarzystka pojawiła się na ostatniej konferencji prasowej z udziałem Stowarzyszenia Pacjentów z Chorobami Serca i Układu Krążenia „EkoSerce”.

 

Jak mówiła Joanna Matysek ze Stowarzyszenia „EkoSerce” Kliniki mogą powrócić do Starachowic na zasadzie świadczenia podwykonawstwa dla szpitala.

 

W opuszczonym przez Kliniki budynku pozostała jeszcze poradnia kardiologiczna, która ma kontrakt tylko do końca 2019 roku. Pacjenci i wspierająca ich posłanki skupiają się teraz na uchronieniu placówki przed zamknięciem.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 10°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ja Treść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40 Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji! Autor komentarza: Maniek z Nowej Słupii Treść komentarza: Jebać star ! Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ArkadiuszKi Treść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210 Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49 Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczym Autor komentarza: Dariusz Juskowiak Treść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologi Data dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57 Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELS Autor komentarza: Tomek K Treść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagający Data dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37 Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcy Autor komentarza: Nokia) Treść komentarza: Chcę znać wiadomości z mojego miasta Data dodania komentarza: 17.01.2026, 20:09 Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16
Reklama
Reklama