Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 03:29
Reklama

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o Patronce Starachowic

Organizatorem konkursu był Urząd Miejski w Starachowicach. Konkurs jest przeprowadzany w związku z uroczystością Świętej Barbary, Patronki Miasta Starachowice. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o Patronce Miasta oraz symboliczne podziękowanie Jej za opiekę nad mieszkańcami i miastem w okresie ostatniego roku.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o Patronce Starachowic

Tematem pracy konkursowej było przedstawienie Świętej Barbary jako opiekunki ludzi trudnej pracy: górników, hutników, marynarzy, rybaków, żołnierzy, architektów, budowlańców, kowali, dzwonników, kucharzy
i innych.
Prace konkursowe należało złożyć do 22 XI 2019 r. Regulamin konkursu przewidywał dziewięć kategorii wiekowych: „przedszkolaki”, „uczniowie I klas”, „uczniowie II klas”, „uczniowie III klas”, „uczniowie IV klas”,„uczniowie V klas”, „uczniowie VI klas”, „uczniowie VII klas” oraz „uczniowie VIII klas”. W skład Jury konkursu weszła Agnieszka Polak jako Przewodnicząca, i Piotr Kędziora jako Członek. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 25 XI 2019 r.

Na konkurs wpłynęło 226 prac z pięciu przedszkoli miejskich (nr 2, 6, 10, 11, 13), jednej „zerówki” (SP nr 2), siedmiu szkół podstawowych (nr 2, 6, 9, 10, 11, 13 i Społecznej) i Państwowego Ogniska Plastycznego:
48 w kategorii „przedszkolaki”,
27 w kategorii „uczniowie klas I”,
40 w kategorii „uczniowie klas II”,
6 w kategorii „uczniowie klas III”,
9 w kategorii „uczniowie klas IV”,
40 w kategorii „uczniowie klas V”,
40 w kategorii „uczniowie klas VI”,
15 w kategorii „uczniowie klas VII”,
1 w kategorii „uczniowie klas VIII”.
Najwięcej prac (107) wpłynęło ze Szkoły Podstawowej nr 9.

Jury w kategorii „przedszkolaki” postanowiło przyznać 10 nagród. Otrzymali je:
Zosia Kowalik, Przedszkole Miejskie nr 2,
Natalia Cieśla, Przedszkole Miejskie nr 6,
Karina Gałęzia, Przedszkole Miejskie nr 6,
Lena Piętak, Przedszkole Miejskie nr 6,
Zofia Zwolińska, Przedszkole Miejskie nr 10,
Michał Jakubowski, Przedszkole Miejskie nr 10,
Urszula Główczyńska, Przedszkole Miejskie nr 11,
Nadia Kędziora, Przedszkole Miejskie nr 13,
Amelia Cieszyńska, Przedszkole Miejskie nr 13,
Aleks Halczak, Szkoła Podstawowa nr 2 (oddział przedszkolny).

Jury w kategorii „uczniowie klas I” postanowiło przyznać 6 nagród. Otrzymali je:
Oliwka Sobota, Szkoła Podstawowa nr 2,
Ernest Szkoda, Szkoła Podstawowa nr 2,
Maja Woźniak, Szkoła Podstawowa nr 9,
Lidia Nowak, Szkoła Podstawowa nr 10,
Maria Popławiec, Szkoła Podstawowa nr 10,
Hanna Sokół, Państwowe Ognisko Plastyczne.

Jury w kategorii „uczniowie klas II” postanowiło przyznać 5 nagród. Otrzymali je:
Amelka Synowiec, Szkoła Podstawowa nr 9,
Klaudia Ślęzak, Szkoła Podstawowa nr 9,
Maja Piętak, Szkoła Podstawowa nr 9,
Marcel Smoliński, Szkoła Podstawowa nr 9,
Maciej Mikołajczyk, Szkoła Podstawowa nr 9.

Jury w kategorii „uczniowie klas III” postanowiło przyznać 1 nagrodę. Otrzymała ją:
Daria Krzak, Szkoła Podstawowa nr 9.

Jury w kategorii „uczniowie klas IV” postanowiło przyznać 2 nagrody. Otrzymały je:
Natalia Bobkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 9,
Gabriela Zakrzewska, Szkoła Podstawowa nr 9.

Jury w kategorii „uczniowie klas V” postanowiło przyznać 5 nagród. Otrzymali je:
Natalia Fryziel, Szkoła Podstawowa nr 9,
Sandra Skarbek, Szkoła Podstawowa nr 9,
Leon Milicki, Szkoła Podstawowa nr 9,
Jan Olesiński, Szkoła Podstawowa nr 9,
Natalia Zbrożyna, Szkoła Podstawowa nr 10.

Jury w kategorii „uczniowie klas VI” postanowiło przyznać 5 nagród. Otrzymali je:
Lidia Stolarek, Szkoła Podstawowa nr 9,
Wiktoria Sołsa, Szkoła Podstawowa nr 9,
Lena Kozieł, Szkoła Podstawowa nr 9,
Olga Adamus, Szkoła Podstawowa nr 10,
Katarzyna Zawiła, Społeczna Szkoła Podstawowa STO.

Jury w kategorii „uczniowie klas VII” postanowiło przyznać 3 nagrody. Otrzymali je:
Oskar Markiewicz, Szkoła Podstawowa nr 9,
Oliwier Gostomski, Szkoła Podstawowa nr 9,
Iga Poliszczuk, Szkoła Podstawowa nr 13.

Gratulujemy!

Nagrody wraz z pamiątkowymi dyplomami zostaną wręczone lauretaom w trakcie uroczystości św. Barbary, Patronki Starachowic, w środę 4 grudnia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 18°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: twoja madka Treść komentarza: dokładnie tak Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:15 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ja Treść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40 Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji! Autor komentarza: Maniek z Nowej Słupii Treść komentarza: Jebać star ! Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ArkadiuszKi Treść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210 Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49 Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczym Autor komentarza: Dariusz Juskowiak Treść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologi Data dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57 Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELS Autor komentarza: Tomek K Treść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagający Data dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37 Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcy
Reklama
Reklama