Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 15:48
Reklama

Świąteczna zbiórka żywności

W ostatnim dniu listopada, 37 wolontariuszy uczestniczyło w Świątecznej Zbiórce Żywności. Przed sklepami zebrali oni ogromne ilości artykułów spożywczych, które trafią na wigilijne stoły osób potrzebujących w gminie Brody. Samych artykułów sypkich takich jak cukier, mąki, kasze, makarony zgromadzono około 600 kg! Akcję, we współpracy ze Świętokrzyskim Bankiem Żywności zorganizowało stowarzyszenie „Azyl” z Brodów.
Świąteczna zbiórka żywności

Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody także wsparła to przedsięwzięcie. Pomagała w sprawach formalnych i zachęcała wolontariuszy do udziału w zbiórce. Wśród nich było 24 uczniów z gminy Brody. Na spotkaniu z wolontariuszami, pani wójt podziękowała im za zaangażowanie. Członkowie „Azylu” mówili, że hojni byli na ogół ludzie niewyglądający na bogatych. Niektórzy dodatkowo dawali wolontariuszom dowody wsparcia: częstowali gorącą herbatą, owocami, dzieci otrzymywały batoniki. – Zdziwiło mnie, że tylu młodych ludzi chciało pomagać i często pytali się nas jakie produkty są najbardziej potrzebne” - powiedziała Marzena Miliczek, prezes stowarzyszenia „Azyl”.

Oprócz artykułów sypkich, na wigilijne stoły w gminie Brody trafi m. in. także ok. 120 l oleju, ponad 300 słoików i konserw, oraz ponad 400 opakowań słodyczy. Listę osób, którym te produkty zostaną przydzielone ustali Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brodach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 7°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama