Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 18:09
Reklama

Radni PiS chcą odwołać starostę

Zgodnie z zapowiedzią klub Prawa i Sprawiedliwości złożył na dzisiejszej sesji rady powiatu wniosek o odwołanie Piotra Babickiego z funkcji starosty. Pod głosowanie będzie można go poddać na sesji za miesiąc. Aby doszło do zmiany na stanowisku starosty, musi się za tym opowiedzieć minimum 3/5 radnych powiatu. Czyli 13 osób.
Kliknij aby odtworzyć

Opozycyjni wobec starosty Piotra Babickiego radni PiS złożyli na dzisiejszej sesji powiatowej wniosek o jego odwołanie. Dokument miał krótkie 6- zdaniowe uzasadnienie. Mowa w nim o zastoju w rozwoju powiatu, znaczącym spadku inwestycji, niedostatecznej aktywności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, braku pieniędzy na budowę wiaduktu, działaniach niezgodnych z interesem powiatu i niewłaściwym nadzorze nad szpitalem. W odpowiedzi starosta wygłosił oświadczenie, w którym m.in. ocenił, że wnioskodawcy działają z pobudek czysto politycznych, poddał krytyce działania poprzedniego zarządu powiatu i przedstawił osiągnięcia własnej ekipy.

 

Klub PiS nie pozostał dłużny, padały argumenty nacechowane dużymi emocjami.

 

Złożony przez PiS wniosek, zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym, będzie można poddać pod głosowanie na sesji zwołanej nie wcześniej niż po miesiącu od daty jego zgłoszenia. Do odwołania Piotra Babickiego konieczne będzie minimum 13 głosów, czyli 3/5 z 21- osobowego składu Rady Powiatu w Starachowicach. Tymczasem układ sił przedstawia się w niej następująco: sprawująca władzę koalicja liczy w sumie 13 radnych (9 z klubu KW Marka Materka, 2 z Polskiego Stronnictwa Ludowego i 2 z klubu „Razem dla Mieszkańców - Porozumienie”). Opozycyjny klub Prawa i Sprawiedliwości ma 8 członków.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 7°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama