Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 18:56
Reklama

Mieszkaniec Sieredzic ukarany

W trakcie służb patrolowych, rewirowi Straży Miejskiej regularnie ustalają kolejnych sprawców zrzutu śmieci na terenie miasta. Coraz większą skuteczność zawdzięczamy dobrej współpracy z mieszkańcami i zarządcami, którzy nie są obojętni na zauważone przypadki podrzucania śmieci. W trakcie prowadzonych czynności służbowych, zatrzymujemy sprawców na „gorącym uczynku” lub trafiamy do nich po śladach, które znajdujemy w samych śmieciach. Choć to przykre, ilość ukaranych sprawców zanieczyszczania jest coraz wyższa.
Mieszkaniec Sieredzic ukarany

W zeszłym roku przeprowadziliśmy z tego tytułu 390 postępowań w stosunku do sprawców wykroczeń. Nakładane coraz surowsze kary, mają skutecznie zniechęcić kolejnych sprawców zaśmiecania a dla innych być ostrzeżeniem. Kolejnym ustalonym sprawcą podrzucania starych foteli w rejon altany śmietnikowej ul. 8-go Maja okazał się mieszkaniec Seredzic. Mamy nadzieję, iż 63-letni sprawca zrzutu śmieci którego gościliśmy ostatnio w naszej komendzie, właściwie zrozumiał sens naszych działań. Wstyd jest dość spory, gdy w drogę powrotną oprócz mandatu, trzeba zabierać podrzucone „graty”. Dlatego ku przestrodze innym apelujemy ponownie – decydując się na podrzucanie śmieci, liczcie się z tym, iż późniejsze koszty uporządkowania terenu i nałożona kara, znacznie przewyższą koszt wywozu do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, gdzie możemy oddać takie gabaryty za darmo.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 32°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: twoja madka Treść komentarza: dokładnie tak Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:15 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ja Treść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40 Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji! Autor komentarza: Maniek z Nowej Słupii Treść komentarza: Jebać star ! Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ArkadiuszKi Treść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210 Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49 Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczym Autor komentarza: Dariusz Juskowiak Treść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologi Data dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57 Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELS Autor komentarza: Tomek K Treść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagający Data dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37 Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcy
Reklama
Reklama