Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 21 kwietnia 2026 14:43
Reklama

Na wtorkowej sesji zapadnie wstępna decyzja o przenosinach ZSZ nr 3

Powraca ubiegłoroczna inicjatywa władz powiatu i miasta przeniesienia Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 do budynku po Gimnazjum nr 3. I z nową siłą narasta protest rodziców i nauczycieli wobec tej przeprowadzki. Obie strony starły się na argumenty na spotkaniu zorganizowanym w SP nr 11, usytuowanej w tym samym budynku, co dawne gimnazjum.
Kliknij aby odtworzyć

Powiat, jako organ prowadzący ZSZ nr 3 przygotowuje uchwałę o zamiarze zmiany lokalizacji tej placówki na należące do miasta puste pomieszczenia po Gimnazjum nr 3. Gdy zostanie podjęta wówczas samorządy będą chciały zamienić się nieruchomościami. W zależności od tego, czy do zamiany dojdzie, czy nie miasto wystawi na sprzedaż albo przejęty budynek ZSZ nr 3 albo swoje byłe gimnazjum.

 

Starosta i prezydent mają przeciw sobie radnych opozycji oraz rodziców i nauczycieli ZSZ nr 3 i SP nr 11, dla której zawodówka stałaby się po przenosinach nowym sąsiadem zza ściany.

 

Była też okazja wysłuchać opinii goszczącego na spotkaniu świętokrzyskiego kuratora oświaty.


Jak zapowiedział starosta Piotr Babicki uchwała w sprawie przenosin ZSZ nr 3 będzie głosowana na wtorkowej sesji rady powiatu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 13°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Maniek z Nowej SłupiiTreść komentarza: Jebać star !Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądoweAutor komentarza: ArkadiuszKiTreść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczymAutor komentarza: Dariusz JuskowiakTreść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologiData dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELSAutor komentarza: Tomek KTreść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagającyData dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcyAutor komentarza: Nokia)Treść komentarza: Chcę znać wiadomości z mojego miastaData dodania komentarza: 17.01.2026, 20:09Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16Autor komentarza: Nokia)BarsTreść komentarza: Moje miasto moje wiadomości z miastaData dodania komentarza: 17.01.2026, 20:07Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16
Reklama
Reklama