Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 26 sierpnia 2026 17:53
Reklama

Kwalifikacja wojskowa 2020

Ruszyła kwalifikacja wojskowa w powiecie starachowickim. Komisja lekarska, pracująca w Starostwie Powiatowym w Starachowicach,  oceni stan zdrowia potencjalnych poborowych do Wojska Polskiego. Kwalifikacja potrwa do 25 marca br. i obejmie ponad 500 osób.
Kwalifikacja wojskowa 2020

2 marca br. starosta Piotr Babicki dokonał oficjalnego otwarcia kwalifikacji wojskowej w Powiecie Starachowickim. Przez najbliższy miesiąc w budynku Starostwa Powiatowego w Starachowicach (sala konferencyjna na parterze) pracować będzie Powiatowa Komisja Lekarska, która ustali aktualną zdolność do służby wojskowej młodych mieszkańców.

Do tegorocznej kwalifikacji powinno zgłosić się 517 osób z powiatu starachowickiego. Będą to mężczyźni urodzeni w 2001 roku, a także w latach 1996-2000, jeśli nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, a to oznacza że nie stawili się dotąd przed Powiatową Komisją Lekarską albo z uwagi na stan swojego zdrowia zostali uznani za czasowo niezdolnych do odbycia czynnej służby  wojskowej (jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej).

Przed komisję mogą wzywane być także kobiety urodzone między 1996 a 2001 r., posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, a także te które w roku szkolnym lub akademickim 2019/2020 kończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych.

W pierwszej kolejności zgłaszać się będą osoby ze Starachowic, a następnie z gmin: Wąchock, Brody, Mirzec i Pawłów.

Każda z osób podlegająca kwalifikacji może uzyskać informacje dotyczące służby wojskowej od przedstawicieli administracji wojskowej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 24°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: mała Treść komentarza: Powiem podobnie jak pan prezydent- niech się pani ogarnie!! Proszę przestać gloryfikować PiS. Wszyscy wiemy jak to wszystko działało. W opiece zdrowotnej zawsze źle się działo. Lekarze byli i są pazerni a ustawy pozwalające na tak wysokie zarobki zostały wymyślone podczas rządzenia PiS. Ilu lekarzy pracowało w zazębiających się godzinach pracy ? Pracowałam i pamiętam to.. Data dodania komentarza: 4.08.2026, 23:57 Źródło komentarza: Posłanka PiS komentuje aferę związaną z warszawskim Szpitalem Południowym Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Witam. Może ktoś wreszcie pomyśli o połączeniu ul. Piłsudskiego z połuniem Starachowic bo z ul. Piłsudskiego nie ma się jak dostać na południe. Na aleję Armii Krajowej autobusy jeżdżą co 10 minut. Dlaczego? Data dodania komentarza: 6.07.2026, 18:56 Źródło komentarza: Dodatkowa linia autobusowa Autor komentarza: twoja madka Treść komentarza: dokładnie tak Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:15 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ja Treść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40 Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji! Autor komentarza: Maniek z Nowej Słupii Treść komentarza: Jebać star ! Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ArkadiuszKi Treść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210 Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49 Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczym
Reklama
Reklama