Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Na placu budowy nowych bloków w Starachowicach

Trwa zlecona przez władze Starachowic budowa mieszkań na wynajem przy ulicy Marszałka Piłsudskiego. W trzech blokach powstaje łącznie 60 lokali. Wszystkie budynki zostały już doprowadzone do pierwszego piętra, a w jednym trwa wykańczanie drugiego poziomu.
Kliknij aby odtworzyć

Mieszkaniowa inwestycja realizowana jest na działce w okolicy firmy Graficom oraz Muzeum Przyrody i Techniki. Prace koordynuje miejska spółka – Starachowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Wspólny Dom”. Jej prezes Igor Gajewski oraz prezydent Starachowic Marek Materek są zadowoleni z postępu prac, których tempo jest nawet szybsze, niż zakładano. Wykonawca wybudował już ściany nośne parteru i pierwszego piętra we wszystkich trzech budynkach. W jednym z nich rozpoczęło się wznoszenie drugiego poziomu, a trzecie powinno być gotowe z końcem tego miesiąca.

Równolegle wykonywane są instalacje doprowadzające prąd i ciepło do budynków. To ostatnie będzie dostarczać również gminna spółka Zakład Energetyki Cieplnej.

Inwestycja kosztuje około 11 mln 741 tys. zł i wspierana jest dotacją z Banku Gospodarstwa Krajowego. Bloki mają powstać do 30 marca 2021 roku, a przekazanie mieszkań lokatorom planowane jest latem tego roku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie małe

Temperatura: 8°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1029 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ArkadiuszKiTreść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczymAutor komentarza: Dariusz JuskowiakTreść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologiData dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELSAutor komentarza: Tomek KTreść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagającyData dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcyAutor komentarza: Nokia)Treść komentarza: Chcę znać wiadomości z mojego miastaData dodania komentarza: 17.01.2026, 20:09Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16Autor komentarza: Nokia)BarsTreść komentarza: Moje miasto moje wiadomości z miastaData dodania komentarza: 17.01.2026, 20:07Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16Autor komentarza: MikisBarsTreść komentarza: Lubię wiedzieć co się dzieje w moim miescieData dodania komentarza: 17.01.2026, 13:15Źródło komentarza: Fakty Starachowickie 2026-01-16
Reklama
Reklama