Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 14 sierpnia 2025 19:43
Reklama

Zabezpieczyli nielegalne papierosy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej 40- letnią mieszkankę powiatu skarżyskiego. Podczas czynności okazało się kobieta w pojeździe miała blisko 1200 sztuk papierosów. Dodatkowo w miejscu jej zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 11000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Za to wykroczenie kobiecie grozi wysoka grzywna.
Zabezpieczyli nielegalne papierosy

Policjanci ze starachowickiej komendy wspólne z funkcjonariuszami celno-skarbowymi mając podejrzenia, że 40-letnia mieszkanka powiatu skarżyskiego może trudnić się nielegalnym procederem, zawiązanym z handlem wyrobami tytoniowymi, zatrzymali wczoraj rano do kontroli kierowany przez nią pojazd marki renault. Jak się szybko okazało przypuszczenia mundurowych były niezwykle trafne. Kobieta oprócz produktów spożywczych, które obwoźnie sprzedawała w aucie miała blisko 1200 sztuk papierosów. Idąc dalej tym tropem funkcjonariusze przeszukali miejsce zamieszkania 40-latki. Tam znaleźli kolejne ponad 11000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.  

Wstępne obliczenia wskazują, że Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku na kwotę bliską 14000 złotych. Jej czyny oceni teraz sąd. Kobiecie grozi bardzo wysoka grzywna.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 28°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: małaTreść komentarza: Kiepski wokal, szkoda pieniędzy.Data dodania komentarza: 28.07.2025, 16:58Źródło komentarza: Popularna piosenkarka Daria Marx odwiedziła starachowicki amfiteatrAutor komentarza: CytrynaTreść komentarza: Ciekawe czy Rynek Piłsudskiego też dostaną nowe roślinyData dodania komentarza: 27.07.2025, 17:40Źródło komentarza: Miasto Starachowice otrzymało rekordowe dofinansowanie. To około 90 mln zł!Autor komentarza: MariankaTreść komentarza: Świeć Panie nad na duszą tego zmarłego.To straszne,że nikt nie udzelił mu pomocy.😢Data dodania komentarza: 23.07.2025, 11:04Źródło komentarza: Policja znalazła zwłoki mężczyzny przy Zalewie LubiankaAutor komentarza: S.G. Certified Street Gangsta Shootin' People on da block💯💯💯Treść komentarza: TANIA PROPAGANDA FILMOWA ŻEBY UKRYĆ PRAWDE!Data dodania komentarza: 12.07.2025, 02:10Źródło komentarza: Kultura Dostępna – w Kinie Helios Starachowice!Autor komentarza: JaworekTreść komentarza: Do września już nie daleko ale pewnie tak nie będzieData dodania komentarza: 2.07.2025, 23:09Źródło komentarza: Droga nr 744 na odcinku Tychów Stary – Starachowice ciągle w remoncie. Kiedy koniec inwestycji?Autor komentarza: BushcrafterTreść komentarza: Nadleśnictwo Starachowice na szczęście nie obejmuje Sieradowickiego Parku Krajobrazowego. Park jest niemal cały objęty programem "Zanocuj w Lesie" i o ile dobrze pamiętam, na Polanie Langiewicza jest palenisko, gdzie legalnie można rozpalić ogień. Ale prawda jest taka, że nadleśnictwa powinny przygotować więcej miejsc pod ogniska. To wiele nie kosztuje. Trochę kamieni, tablica z instrukcjami, podłoże oczyszczone ze ściółki. Bo w przeciwnym razie ludzie będą palić na dziko. Pół biedy, jeśli będą to robić fani bushcraftu czy survivalu, którzy wiedzą jakie środki ostrożności zachować. Ale jeśli za ogień weźmie się amator, to to właśnie może bardzo źle się skończyć. A pociągnięcie do odpowiedzialności karnej takiego człowieka jest bardzo trudne, bo ciężko cokolwiek udowodnić.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 23:18Źródło komentarza: Nadleśnictwo zaprasza na wypoczynek w lesie. Warto pamiętać o bezpieczeństwie!
Reklama
Reklama